PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat apeluje o budowę S-12

  • aw    4 listopada 2016 - 11:24
Powiat apeluje o budowę S-12
Problem wzmożonego tranzytu stał się niezwykle uciążliwy (fot.pixabay)

Równolegle z trwającymi na krajowej 91 protestami i blokadą drogi przez zdesperowanych mieszkańców gmin Moszczenica i Grabica - samorząd powiatowy, na ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, jednogłośnie przyjął stanowisko wzywające do przyśpieszenia działań, związanych z budową drogi S-12.
Jak podkreśla starostwo, problem wzmożonego tranzytu stał się niezwykle uciążliwy, zwłaszcza dla mieszkańców czterech gmin powiatu piotrkowskiego, przez które przebiegają drogi krajowe nr 12, 91 i 74 oraz lokalne ciągi komunikacyjne - Aleksandrów, Sulejów, Moszczenica i Grabica.

Czytaj też: Samorządy starają się o S12

 

- Mamy świadomość tego, jak kosztowna i długa w realizacji jest budowa takiej drogi, dlatego w stanowisku proponujemy wariant doraźny, czyli wykonanie obwodnic w miejscowości Srock i Rozprza na DK 91 oraz obwodnicy Sulejowa wraz z nowym mostem na rzece Pilicy na drodze DK 12/74 - podkreślał wicestarosta powiatu Piotr Wojtysiak.

Przyjęte przez Radę Powiatu stanowisko (zamieszczamy je w dziale Multimedia), zostanie przesłane do Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewody Łódzkiego i Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.