Powiat apeluje o budowę S-12

Równolegle z trwającymi na krajowej 91 protestami i blokadą drogi przez zdesperowanych mieszkańców gmin Moszczenica i Grabica - samorząd powiatowy, na ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, jednogłośnie przyjął stanowisko wzywające do przyśpieszenia działań, związanych z budową drogi S-12.
Powiat apeluje o budowę S-12
Problem wzmożonego tranzytu stał się niezwykle uciążliwy (fot.pixabay)

Jak podkreśla starostwo, problem wzmożonego tranzytu stał się niezwykle uciążliwy, zwłaszcza dla mieszkańców czterech gmin powiatu piotrkowskiego, przez które przebiegają drogi krajowe nr 12, 91 i 74 oraz lokalne ciągi komunikacyjne - Aleksandrów, Sulejów, Moszczenica i Grabica.

Czytaj też: Samorządy starają się o S12

 

- Mamy świadomość tego, jak kosztowna i długa w realizacji jest budowa takiej drogi, dlatego w stanowisku proponujemy wariant doraźny, czyli wykonanie obwodnic w miejscowości Srock i Rozprza na DK 91 oraz obwodnicy Sulejowa wraz z nowym mostem na rzece Pilicy na drodze DK 12/74 - podkreślał wicestarosta powiatu Piotr Wojtysiak.

Przyjęte przez Radę Powiatu stanowisko (zamieszczamy je w dziale Multimedia), zostanie przesłane do Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewody Łódzkiego i Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE