Powiat Chełm. W Zalesiu zapadła się droga

  • chelmonline.pl (emka)
  • 16-03-2012
  • drukuj
Droga powiatowa w Zalesiu Kraszeńskim jest nieprzejezdna.
W środę, po południu (14 marca) zapadł się tam fragment nawierzchni. Wkrótce po zdarzeniu na miejscu pojawiły się służby powiatowe, które zabezpieczyły osuwisko i zorganizowały objazdy.

– Całe szczęście, że akurat nikt tamtędy nie jechał. Droga łączy Zalesie z kilkoma miejscowościami, w których mieszka blisko tysiąc osób. Mieszkańcy jeżdżą tędy codziennie do pracy czy na zakupy – mówi starosta Paweł Ciechan.

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych. Ekipa usuwająca zakrzaczenia na poboczu drogi powiatowej zauważyła, że po przejeździe jednego z samochodów na jezdni zapadł się asfalt. Gdy pracownicy podeszli to sprawdzić, zauważyli niepozorną wyrwę w asfalcie, kryjącą jednak bardzo głęboką komorę o średnicy około 3 metrów.

-Wszystko wskazuje na to, że odwilż i deszcze wypłukały spod asfaltu podbudowę, tworząc głębokie, podziemne komory. – mówi Sebastian Gałęzowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie. – Wyznaczyliśmy objazdy i szacujemy straty.

Drogę zamknięto do odwołania. Objazdy, częściowo drogami gruntowymi wyznaczono przez Krasne -Zalesie Kraszeńskie-Gołąb.

– Koszty naprawy na dzień dzisiejszy trudno oszacować – mówi starosta Ciechan.

Decyzją starosty prace remontowe będą prowadzone na dwie zmiany aż do całkowitego naprawienia usterek. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE