PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat Chełm. W Zalesiu zapadła się droga

  • chelmonline.pl (emka)    16 marca 2012 - 11:42

Droga powiatowa w Zalesiu Kraszeńskim jest nieprzejezdna.
W środę, po południu (14 marca) zapadł się tam fragment nawierzchni. Wkrótce po zdarzeniu na miejscu pojawiły się służby powiatowe, które zabezpieczyły osuwisko i zorganizowały objazdy.

– Całe szczęście, że akurat nikt tamtędy nie jechał. Droga łączy Zalesie z kilkoma miejscowościami, w których mieszka blisko tysiąc osób. Mieszkańcy jeżdżą tędy codziennie do pracy czy na zakupy – mówi starosta Paweł Ciechan.

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych. Ekipa usuwająca zakrzaczenia na poboczu drogi powiatowej zauważyła, że po przejeździe jednego z samochodów na jezdni zapadł się asfalt. Gdy pracownicy podeszli to sprawdzić, zauważyli niepozorną wyrwę w asfalcie, kryjącą jednak bardzo głęboką komorę o średnicy około 3 metrów.

-Wszystko wskazuje na to, że odwilż i deszcze wypłukały spod asfaltu podbudowę, tworząc głębokie, podziemne komory. – mówi Sebastian Gałęzowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie. – Wyznaczyliśmy objazdy i szacujemy straty.

Drogę zamknięto do odwołania. Objazdy, częściowo drogami gruntowymi wyznaczono przez Krasne -Zalesie Kraszeńskie-Gołąb.

– Koszty naprawy na dzień dzisiejszy trudno oszacować – mówi starosta Ciechan.

Decyzją starosty prace remontowe będą prowadzone na dwie zmiany aż do całkowitego naprawienia usterek. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.