PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat dostał półtora miliona na schetynówkę

  • chelmonline.pl    16 kwietnia 2013 - 11:15
Powiat dostał półtora miliona na schetynówkę

Paweł Ciechan, starosta powiatu chełmskiego odebrał z rąk Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji umowę na finansowanie inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” w 2013r.
Rządowe pieniądze, blisko półtora miliona złotych, pozwolą na sfinansowanie 50% oszacowanej na ponad 3 miliony złotych budowy drogi Wojciechów - Chojno Nowe. Na wkład własny złożą się w równych częściach gmina Siedliszcze i Powiat Chełmski, 50 tys. zł doda miasto Chełm. Przy tej realizacji partnerem powiatu jest także Spółdzielnia Mleczarska „Bieluch" z Chełma.

12 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie samorządowcy z całego województwa lubelskiego otrzymali umowy w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój". Umowę na schetynówkę Wojciechów - Chojno Nowe odebrał starosta chełmski Paweł Ciechan.

- To realna pomoc dla powiatu, która pomoże sfinansować długo oczekiwaną inwestycję. Nowa droga nie będzie już gruntówką - firma Sadex z Zamościa ułoży ponad dwa kilometry asfaltu, jezdnia będzie miała szerokość 5,5 metra, plus metrowe pobocze. Rowy i skarpy będą splantowane, istniejące przepusty i zjazdy na posesje zostaną wyremontowane - komentuje starosta.

- Duży nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo. Przy boisku w Chojnie Nowym Drugim i szkole w Chojnie Nowym Pierwszym ogrodzenie zabezpieczające oraz lampy diodowe oświetlające przejście przez jezdnię, z którego korzystają dzieci w każdych warunkach pogodowych - mówi starosta Ciechan. - Przy skrzyżowaniu w Wojciechowie z drogą krajową Nr 12 pojawi się aktywny znak stopu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.