PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat Stalowowolski otrzymał promesę na drogi

  • www.sztafeta.pl    20 marca 2012 - 10:56
Powiat Stalowowolski otrzymał promesę na drogi

Starosta Robert Fila odebrał z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych – Stanisława Rakoczego, promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Dotacja wyniesie 600 tysięcy złotych i zostanie przeznaczona na remont dwóch dróg – jednej na terenie gminy Radomyśl nad Sanem, a drugiej w gminie Pysznica.

W ramach pierwszego zadania wyremontowane zostanie dwa odcinki drogi powiatowej Antoniów – Chwałowice oraz przepust w miejscowości Witkowice. – To ważna i długo oczekiwana inwestycja. Ta droga ma strategiczne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza w stanach zagrożenia powodziowego. Cieszę się, że będzie remontowana – komentuje Jan Korzybski, radny powiatu stalowowolskiego, mieszkający na terenie gminy Radomyśl nad Sanem.

Natomiast drugie zadanie na realizację którego zostaną przeznaczone środki przyznane przez MSW, to remont liczącego 1,3 km długości odcinka drogi powiatowej, łączącej miejscowości Spokojna – Jastkowice. Opisywany fragment jest obecnie drogą o podłożu tłuczniowym, ale po remoncie zyska nawierzchnię asfaltową. – Obydwa zadania będą szybko zrealizowane. Do końca maja chcemy być już po przetargach i mieć podpisane umowy z wykonawcami. Sama realizacja remontów odbędzie się w miesiącach czerwiec-lipiec – mówi Robert Fila, starosta stalowowolski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.