PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat wyremontował kolejną drogę

  • krosnocity.pl (Ewa Bukowiecka)    23 sierpnia 2011 - 11:02
Powiat wyremontował kolejną drogę

Powiat Krośnieński zakończył realizację wielomilionowej inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej Kobyle – Łęki Strzyżowskie – Bratkówka – Odrzykoń, na terenie gminy Wojaszówka.
Konieczność wykonania przebudowy drogi podyktowana była złym stanem nawierzchni, na której powstały liczne przełomy i deformacje utrudniające płynną komunikację.

Jezdnia wymagała odnowy i wzmocnienia oraz poszerzenia. Znacznym utrudnieniem był brak chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych.

Prace rozpoczęły się w marcu tego roku, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych w Jaśle.

Inwestycję zakończono zgodnie z umownym terminem, 16 sierpnia i odebrano komisyjnie bez zastrzeżeń.

Zakres prac obejmował przebudowę drogi na długości 12 276 m, poszerzenie jezdni, wykonanie wzmocnienia jezdni, budowę chodnika i wyniesionego przejścia dla pieszych, przebudowę przepustów, wykonanie zjazdów indywidualnych, utwardzenie i umocnienie poboczy.

W imieniu mieszkańców gminy głos na uroczystym otwarciu zabrał wójt S. Stefański.

– Chciałbym podziękować panu staroście i radzie powiatu, która podjęła odważną decyzję o realizacji tego przedsięwzięcia. Tak ogromnej inwestycji na terenie gminy osobiście nie pamiętam – powiedział wójt.

– Serdecznie dziękuję również tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy cieszyć się tą wspaniałą drogą. Będzie służyła nam wszystkim.
Drogę poświęcił i pobłogosławił ks. proboszcz Jan Rydzik.

– Jako powiat wykazaliśmy dużą determinację aby ta droga została ujęta w Regionalnym Programie Operacyjnym – przyznał starosta Jan Juszczak. Pierwotnie przewidywaliśmy realizację jednej dużej inwestycji w gminie Jedlicze, bo taka była szansa na dofinansowanie. Jednak podjęliśmy wysiłek i ryzyko składając drugi wniosek. Wymagało to od nas odwagi budżetowej i przekonania radnych, że zostanie przyjęty. Jestem zadowolony, że ryzyko się opłaciło i dziś możemy cieszyć się ze wspólnego dzieła – mówił starosta. Jest to bardzo ważny odcinek drogi, dzięki któremu gmina została komunikacyjnie połączona z powiatem strzyżowskim. Słowa uznania i wdzięczności należą się byłemu Zarządowi Województwa Urzędu Marszałkowskiego za sugestie i pomoc merytoryczną. Podziękowania kieruję również na ręce dyrektora Jana Pelczara, który na bieżąco czuwał nad przebiegiem prac, dla Janusza Zajdla i Marka Pepery oraz wykonawcy. Chcemy aby stan infrastruktury drogowej w powiecie się poprawiał, jest to niezbędny warunek zmierzający do rozwoju społeczno – gospodarczego całego regionu. Życzę sobie aby takich inwestycji było więcej, bo jeśli uda nam się zrobić coś dla mieszkańców i oni przyjmują to z wdzięcznością i satysfakcją to jest to dla nas radość i doping do kolejnych działań – podkreślił starosta J. Juszczak.

Wartość inwestycji wyniosła 6 458 930 zł. Zadanie dofinansowane zostało z RPO w wysokości 66,06 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.