PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat zaoszczędzi na przetargach

  • echokalisza.pl    30 marca 2011 - 14:29
Powiat zaoszczędzi na przetargach

Ruszyły przetargi na budowę dróg w powiecie kaliskim. Choć nie wszystkie są już rozstrzygnięte, to wiadomo, że powiat dzięki wcześniejszemu ogłaszaniu przetargów, zaoszczędzi ponad milion złotych. A kwota ta może być jeszcze wyższa.
Na budowę 7,6 km drogi Godzisze Małe -Wola Droszewska przeznaczono 4,6 mln złotych. Po ogłoszeniu przetargu okazało się, że oferta z najniższa ceną wynosi prawie 2,6 mln zł. Jest to inwestycja dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalny i gminy Godziesze Wielkie. Realne oszczędności dla powiatu to prawie milion złotych.

Sprawdź notowania prezydenta Kalisza

Z kolei budowa drogi Kokanin –Zduny, która zakończyć ma się w sierpniu miała kosztować około 6 mln złotych. Po ogłoszonym przetargu okazało się, że najniższa oferta wynosi 5,3 mln złotych. Co daje kolejne oszczędności. Inwestycja ta jest dofinansowywana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Po raz kolejny okazuje się, że wcześniejsze ogłaszanie przetargów sprawia, że firmy budowlane nie mają jeszcze tak wysokich cen za swoje usługi, jak w sezonie, co w rezultacie daje oszczędności. Pieniądze, które zostaną zaoszczędzone w przetargach przekazane będą  m.in. na doposażenie w sprzęt drogowy. Co pozwoli na tańszą i szybszą oraz z pewnością efektywniejszą realizację bieżącego utrzymania  dróg –  wyjaśnia Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Powiat kaliski realizuje również budowę II etapu największej inwestycji- budowy drogi Zbiersk- Koźminek. Do końca września powstanie około 9 km drogi ze Złotnik do Morawina. Również w trakcie realizacji jest procedura przetargowa na budowę drogi Saczyn –Chełmce- Opatówek. Tam wspólnie z gminą Opatówek przebudowanych zostanie około 6 km drogi, z tego około 4 km to droga powiatowa. Inwestycja również dofinansowana będzie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W tym roku powiat kaliski na drogi powiatowe przeznaczy ponad 16 milionów złotych. W tej kwocie są ujęte dofinansowana z WRPO i NPPDL, a zgłaszane wnioski o dofinansowania z tych programów znajdowały czołowe miejsca na listach rankingowych. 2011 rok będzie najbardziej bogatym w inwestycje drogowe w całej historii powiatu kaliskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.