PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiatowa "schetynówka" w Lipuszu już otwarta

  • AW    3 sierpnia 2012 - 14:00
Powiatowa "schetynówka" w Lipuszu już otwarta

Remont tej drogi przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa oraz warunków ruchu i komfortu jazdy, a także zapewni naszym mieszkańcom szybszy i bezpieczniejszy dostęp do najbliżej położonych ośrodków miejskich - mówi o świeżo oddanej do użytku drodze wójt Lipusza Mirosław Ebertowski.
Inwestycja realizowana była w ramach projektu „Poprawa infrastruktury technicznej poprzez remont drogi nr 1934G na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 235 do przejazdu kolejowego w Lipuszu – etap końcowy”. To ważne dla społeczności lokalnej działanie, realizowane było przez powiat kościerski i gminę Lipusz w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój (edycja 2012).

Starostwo powiatowe przypomina, że w województwie pomorskim o dofinansowanie w ramach tego programu starało się 51 projektów, z czego wsparcie finansowe otrzymało 16 inwestycji, w tym wspólna inwestycja powiatu kościerskiego i gminy Lipusz.

2 sierpnia w Lipuszu nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej drogi.

- Otrzymanie dofinansowania na remont drogi powiatowej w Lipuszu to wielki sukces, gdyż była to realizacja pierwszej na własny wniosek od 3 lat powiatowej „schetynówki” – mówi Piotr Lizakowski, starosta kościerski.

Zadowolenia z otwarcia drogi nie krył też Mirosław Ebertowski, Wójt Gminy Lipusz.

- Przede wszystkim remont tej drogi przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa oraz warunków ruchu i komfortu jazdy, a także zapewni naszym mieszkańcom szybszy i bezpieczniejszy dostęp do najbliżej położonych ośrodków miejskich, a tym samym do rynku pracy, edukacji, opieki zdrowotnej czy kultury. Mam nadzieję, że podniesiony standard drogi sprzyjał będzie także przyjazdom jeszcze większej liczby turystów odwiedzających przyjazną gminę Lipusz – powiedział Wójt Mirosław Ebertowski.

Łączna wartość inwestycji drogowej wyniosła 1.249.135 zł, z czego wnioskowana dotacja wyniosła 374.740 zł, a wkład własny 874.395 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.