PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiększenie pomorskiej SSE przyniesie nowe inwestycje i miejsca pracy

  • PAP    19 marca 2014 - 16:42
Powiększenie pomorskiej SSE przyniesie nowe inwestycje i miejsca pracy

Pomorska specjalna strefa ekonomiczna zwiększy się o ponad 72 ha, w tym 71 ha gruntów o charakterze prywatnym. Dzięki temu możliwe będą nowe inwestycje m.in. z branży metalowej, chemicznej i higieniczno-medycznej. W ich wyniku zostanie utworzonych 270 nowych miejsc pracy.
Nakłady inwestycyjne wyniosą 430 mln zł. Rada Ministrów przyjęła 18 marca 2014 r. rozporządzenie w sprawie zmiany granicy pomorskiej SSE.

Tereny włączone do pomorskiej SSE obejmą obszar miast: Bydgoszcz, Włocławek i Inowrocław. Na włączonych gruntach prywatnych będą realizowane cztery inwestycje. Pierwsza, zlokalizowana w Bydgoszczy, polega na rozbudowie funkcjonującego zakładu, który produkuje pompy, zawory, wymienniki ciepła i homogenizatory.

Druga, realizowana we Włocławku, obejmuje rozbudowę istniejącej fabryki granulatu PET o jakości butelkowej, a także modernizację instalacji i technologii. Trzecia inwestycja, z obszaru Brodnicy, dotyczy rozbudowy zakładu i zastosowania nowych, innowacyjnych linii technologicznych w produkcji artykułów sanitarnych i toaletowych. Czwarta to modernizacja procesów produkcji sody w zakładzie w Inowrocławiu.

Inwestycje przyniosą nowe miejsca pracy w samej strefie. Zwiększą także zatrudnienie w jej bezpośrednim otoczeniu. Wzrośnie również zapotrzebowanie na usługi wykonywane przez społeczność lokalną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.