PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiększyli strefę - jest inwestor

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała    3 lutego 2011 - 12:52

Tereny we wsi Wieprz pod Żywcem, które weszły w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, skusiły pierwszego inwestora - informuje "Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała". Firma Żywiec Zdrój zainwestuje tam 28,2 mln zł.
Żywiec Zdrój rozpoczęcie produkcji w sterfie ekonomicznej w Wieprzy planuje na 2014 rok. Na początek firma zagwarantowała stworzenie w nowym zakładzie co najmniej 28 etatów.

- Trzeba od czegoś zacząć. Wierzymy, że taki inwestor przyciągnie tutaj kolejnych i liczba nowych miejsc pracy na naszym terenie będzie w sumie o wiele większa. Czekamy na objęcie strefą kolejnych czterech hektarów, co nastąpi w ciągu roku - mówi Grzegorz Figura, wójt gminy Radziechowy-Wieprz.

Tereny we wsi Wieprz pod Żywcem weszły w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w zeszłym roku. Jej przedstawiciele wyjaśniali, że im większa będzie oferta dla inwestorów, tym lepiej, bo nie wszystkie firmy chcą koniecznie mieć swoje siedziby w centrum województwa. Dla niektórych wystarczy odpowiednio położony teren i ludzie do pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.