PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje most na rzece Wieprzówce

  • PAP    28 sierpnia 2012 - 18:30
Powstaje most na rzece Wieprzówce

Drogowcy rozpoczęli budowę nowego mostu na rzece Wieprzówce w Andrychowie w ciągu drogi krajowej 52, łączącej Bielsko-Białą z podkrakowskim węzłem w Głogoczowie.
Dotychczasowa przeprawa w środę zostanie zamknięta – podała we wtorek GDDKiA. „Termin przywrócenia ruchu na drodze krajowej 52 w Andrychowie zaplanowano na czerwiec przyszłego roku” – powiedziała Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Nowy most będzie miał konstrukcję łukową. Jego długość wyniesie 48,8 m, a szerokość 14,3 m. Powstanie w tym samym miejscu, co istniejący most. Zdaniem Mikrut nowa przeprawa nie będzie miała podpór, które są barierą w przypadkach powodzi. Kosztować ma blisko 5,7 mln zł.

Drogowcy podali, że na czas budowy zmieniona zostanie organizacja ruchu w Andrychowie. Ruch tranzytowy zostanie skierowany na trasę Kęty – Oświęcim (droga wojewódzka 948), a następnie Oświęcim – Zator (droga krajowa nr 44) i Zator – Wadowice (droga krajowa nr 28). W miejscowościach Kęty oraz Wadowice trasa objazdu łączy się z krajową 52.

Ruch lokalny w kierunku Bielska-Białej zostanie skierowany na drogę powiatową 1752K, drogę powiatową 1750K, lokalną obwodnicę Andrychowa i drogę wojewódzką 781. W stronę Wadowic kierowcy pojadą drogą powiatową 1741K, a następnie gminną 470692K i wojewódzką 781.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.