PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje park technologiczny w Puławach

  • PAP    15 grudnia 2010 - 09:55
Powstaje park technologiczny w Puławach

Budowa Parku Naukowo-Technologicznego, który ma pomóc w rozwijaniu przedsiębiorczości o charakterze innowacyjnym, rozpoczęła się w Puławach (Lubelskie). Inwestycja wartości blisko 80 mln zł ma być gotowa w 2012 r.




- Budowa już trwa. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo Polimex Mostostal - powiedział Jarosław Pazik z urzędu miasta w Puławach.

85 proc. wartości inwestycji będzie sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej, z Programu Rozwój Polski Wschodniej; 10 proc. pokryje budżet państwa, a 5 proc. - puławski samorząd.

Park ma stworzyć innowacyjnym firmom dobre możliwości rozwoju. Gmach o powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowych będzie składał się z trzech części. Będzie tu m.in. inkubator technologiczny, gdzie na preferencyjnych warunkach znajdą pomieszczenia firmy dopiero rozpoczynające działalność. W innym skrzydle powstaną pomieszczenia i laboratoria, z których będzie można korzystać na komercyjnych zasadach, a w kolejnym - centrum kongresowe z salami konferencyjnymi do prowadzenia szkoleń.

Inicjatorzy budowy Parku Naukowo-Technologicznego spodziewają się, że inwestorów przyciągać będzie sąsiedztwo chemicznego giganta, Zakładów Azotowych Puławy. - Azoty dostarczają bardzo dużo rozmaitych produktów, półproduktów i surowców, które mogą być przetwarzane przez inne firmy. Współpracują też z licznymi małymi przedsiębiorstwami jako odbiorca rozmaitych produktów i usług - powiedział Pazik.

- Spodziewamy się, że część pomieszczeń zajmie puławski Instytut Nawozów Sztucznych, który sam wdraża do produkcji rezultaty swoich badań - dodał Pazik.

Czytaj też

Przetarg na białostocki park technologiczny

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.