PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje pierwszy odcinek obwodnicy Mielca

  • PAP    21 czerwca 2012 - 16:10
Powstaje pierwszy odcinek obwodnicy Mielca

Rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy Mielca. Inwestycja podzielona została na trzy etapy. Pierwszy odcinek drogi o długości 4,5 km ma kosztować prawie 27,5 mln zł.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, prace związane z budową tego odcinka będą prowadzone etapami.

"W pierwszej kolejności planowana jest budowa odcinka od drogi wjazdowej na wysypisko śmieci do drogi powiatowej Mielec - Szydłowiec. Następnie wybudowane zostanie rondo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 875" - wyjaśniła.

Sudoł-Sikora podkreśliła, że wykonywanie prac etapami zminimalizuje utrudnienia w ruchu zarówno na drodze wojewódzkiej, powiatowej, jak i w dojeździe do wysypiska śmieci.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych pierwszego etapu obwodnicy Mielca to koniec 2014 r.

Całkowity koszt budowy tego etapu to prawie 27,5 mln zł. 70 proc. tej kwoty stanowi unijne dofinansowanie z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013.

Na razie nie wiadomo, kiedy powstaną dwa pozostałe odcinki obwodnicy Mielca. Cała trasa ma liczyć ok. 17 km. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.