PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje pole golfowe w Lublinie

  • Przegląd prasy/Kurier Lubelski    23 kwietnia 2012 - 09:18
Powstaje pole golfowe w Lublinie

Za 1,2 mln zł na terenie u zbiegu ulic Osmolickiej i Żeglarskiej w Lublinie powstanie pole golfowe z sześcioma dołkami. Będzie miało też 18 torów do minigolfa oraz budynek dydaktyczny.
Akademia Golfa nad Zalewem Zemborzyckim miała być gotowa już pod koniec ubiegłego roku – pisze „Kurier Lubelski”. Jednak ratusz (zabierz głos/oceń prezydenta) miał problemy z wykonawcą, który na czas nie dostarczył odpowiednich dokumentów.

Urzędnicy zwrócili się do marszałka - przyznał 680 tys. zł dofinansowania (zabierz głos/oceń marszałka) - o przesunięcie terminu ukończenia inwestycji. Teraz budowa pola i budynku dydaktycznego przebiega zgodnie z planem. Całość ma być gotowa w trzecim kwartale tego roku.

Mimo, że budowa jeszcze nie dobiegła końca miejscy urzędnicy wkrótce chcą rozpocząć poszukiwania podmiotu, który wydzierżawi teren u zbiegu Żeglarskiej i Osmolickiej i będzie jednocześnie operatorem akademii – informuje „Kurier Lubelski”.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gemini, 2012-10-17 13:06:33

    Akademia golfa jest potrzebna dla mieszkańców Lublina ,tylko szkoda że powstaje z naruszeniem prawa własności i prawa budowlanego.Urzędnicy nie bardzo wiedzą gdzie miasto ma działki ,bo jest taki bałagan w dokumentach że inwestycje próbuje się wykonać częściowo na prywatnym gruncie bez zgody właśc...iciela. Ale według urzędników miejskich wszystko jest okey,tylko co powiedzą jak sprawa trafi do sądu?A na pewno trafi.  rozwiń