PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje słupski inkubator technologiczny

  • lk    10 listopada 2010 - 21:09
Powstaje słupski inkubator technologiczny

Ruszyła budowa słupskiego inkubatora technologicznego. Przygotowania do realizacji tego przedsięwzięcia trwały cztery lata.
W czasie uroczystości inaugurującej podpisano, a następnie wmurowano akt erekcyjny, który umieszczono w specjalnej, metalowej tubie wraz z jednym z lokalnych dzienników z 9 listopada, monetą pamiątkową Słupska oraz fotografią miejsca inwestycji przed budową SIT. Wbito też pierwsze łopaty. Inwestorem i beneficjentem unijnej pomocy jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku.

Inkubator technologiczny, który powstanie na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma rozpocząć działalność za 2 lata. Jego powstanie powinno się przyczynić do rozwoju przedsiębiorczości, przyciągnięcia inwestorów innowacyjnych branż oraz tworzenia nowych miejsc pracy poprzez zapewnienie przedsiębiorcom korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Nowa placówka ułatwi współpracę środowiska naukowego i lokalnego biznesu.

Słupski inkubator technologiczny będzie miał różnorodny profil, z głównym naciskiem na branże: IT- Technologia Informatyczna, metalowo-spawalnicza oraz fizyka w przemyśle. Będzie to obiekt biurowo-technologiczny o powierzchni całkowitej około 6.990,85 m2 oraz powierzchni użytkowej około 4.429 m2, dzięki któremu udostępnione zostaną powierzchnie biurowe, laboratoryjne, konferencyjne oraz technologiczne wraz z towarzyszącą infrastrukturą teleinformatyczną. 

- Będzie to park nowoczesnych technologii, który znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie parku kulturowego „Klasztorne Stawy” oraz parku wodnego Centrum Rekreacji i Rehabilitacji w Słupsku, do których już teraz prowadzi droga z przejściem pod torami. W ten sposób w tej części miasta powstanie kompleks, który zmieni charakter tego obszaru - powiedział prezydent Słupska Maciej Kobyliński.

Rozpoczynające się właśnie przedsięwzięcia będą miały istotny wpływ na zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej, osiedleńczej i turystycznej Słupska.

Wykonawcą prac jest firma Allcon Budownictwo sp z o. o. Obiekt zaprojektowała słupska pracownia projektowa Colosseum Mirosława Zwolskiego.

Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, wyniesie ok. 35 mln zł., z czego 25,5 mln zł to unijne dofinansowanie. W projekcie finansowo partycypuje dwóch największych Akcjonariuszy PARR S.A. samorząd województwa pomorskiego oraz miasto Słupsk, które na ten cel przeznaczyło 4,4 mln zł.

119 mln zł dla parku naukowo-technologicznego 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.