PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje ważna dla bydgoskich rowerzystów ścieżka

  • AW    19 września 2012 - 10:25
Powstaje ważna dla bydgoskich rowerzystów ścieżka

Trwa budowa ścieżki rowerowej łączącej ulicę Konną z traktem przy skateparku i punktach gastronomicznych w Bydgoszczy. Dzięki tej inwestycji i dodatkowym oznaczeniom w Myślęcinku utworzona zostanie pętla dookoła stawów.
Jak informuje bydgoski magistrat, ciąg pieszo-rowerowy budowany jest od alei lipowej poprzez mostek wenecki aż do ulicy Konnej. Osiągnie długość ok. 400 m. Zarówno ścieżka rowerowa, jak i chodnik wykonane zostaną z betonu asfaltowego.  Rozdzielać je będzie pas zieleni.  

Aby ułatwić poruszanie się, wybudowane zostaną schody terenowe i pochylnie dla niepełnosprawnych. Zadbano także o niewidomych, którzy dzięki specjalnym wypustkom będą wiedzieli, w którym miejscu ulicy Konnej rozpoczyna się ścieżka i jak dalej się poruszać.   

Prace powinny zakończyć się wraz z początkiem października.  Wartość umowy brutto to 272,5 tys. zł.

Dzięki nowej trasie i oznaczeniom utworzona zostanie ścieżka rowerowa dookoła stawów myślęcińskich. Będąc na trakcie obok skateparku i punktów gastronomicznych wystarczy wjechać w budowaną właśnie drogę, by dojechać do ulicy Konnej, która poprzez oznaczenia poziome i pionowe zyska nową organizację ruchu.  Dalej cykliści pojadą promenadą do Różopola, tam skręcą w ścieżkę przy wakeparku i pojadą nią w kierunku punktu, z którego wyruszyli. 

Inwestycja została uzgodniona z bydgoskimi środowiskami rowerowymi - zapewni urząd miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.