PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstał nowoczesny pawilon w Szymanowie

  • AT    11 stycznia 2012 - 20:41
Powstał nowoczesny pawilon w Szymanowie

Samorząd Powiatu Ostródzkiego zakończył inwestycję związaną z budową nowoczesnego pawilonu terapeutyczno – dydaktycznego w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szymanowie - informuje ostródzki magistrat.
Projekt polegał na rozbudowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie o nowoczesny pawilon dydaktyczno–terapeutyczny, który przyczyni się m.in. do: poprawy jakości usług rehabilitacyjnych i terapeutycznych w SOSW w Szymanowie, zwiększy się standard pomieszczeń dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

W obecnym kształcie stworzone zostały optymalne warunki do prowadzenia specjalnej edukacji, rehabilitacji i terapii niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Dodatkowo zabezpieczone zostały potrzeby rodziców dotyczące kompleksowej opieki przedszkolnej, w tym pomoc logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną - informuje magistrat.

Innym ważnym czynnikiem tego projektu - jak podaje magistrat - było zwiększenie dostępu niepełnosprawnych dzieci i rodziców z obszaru powiatu ostródzkiego i części gmin powiatów ościennych do specjalistycznej, wysokiej jakości: edukacji, rehabilitacji, terapii, zorganizowanych całodobowych pobytów, w tym w szczególności dla dzieci głęboko upośledzonych umysłowo.

Niniejszy projekt samorządu powiatu ostródzkiego został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu na najlepszy projekt jednostki samorządu terytorialnego na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych „Równe szanse, równy dostęp." Projekt ten wśród zgłoszonych powiatów zajął II- gie miejsce w Polsce i otrzymał dodatkową nagrodę finansową w wysokości 25 tys. zł - informuje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Tereska, 2012-01-12 00:36:32

    Powstało,rzeczywiście ,coś wspaniałego! Będzie to miało ogromne znaczenie dla przyszłości !