PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstało Policyjne Centrum Dowodzenia

  • PAP    28 lutego 2012 - 10:59
Powstało Policyjne Centrum Dowodzenia

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie otwarte zostało Policyjne Centrum Dowodzenia, które ma koordynować działania służb związane z zabezpieczeniem Euro 2012.
Jak podkreślił minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, otwarcie centrum jest symbolicznym zakończeniem fazy przygotowań do zabezpieczenia mistrzostw w piłce nożnej.

Czytaj też: Bez pieniędzy samorządów policja jak bez ręki. Mimo Zielonej Góry

- To serce całego systemu. Policja dotrzymała wszystkich terminów, nie było opóźnień, od kilkunastu dni to miejsce już żyje - powiedział Cichocki.

Dodał, że w Legionowie zapadać będą wszystkie decyzje; tu będzie następować wymiana informacji pomiędzy służbami i policjami z innych państw.

Policyjne Centrum Dowodzenia powstało na bazie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (zabierz głos/oceń prezydenta), kosztowało 18 mln 517 tys. zł. Obiekt składa się z Centrum Dowodzenia Operacją, którego głównym zadaniem będzie koordynowanie działań prowadzonych przez policję w związku Euro 2012 oraz Centrum Wymiany Informacji, które zajmie się współpracą i wymianą informacji, w szczególności informacji międzynarodowej.

W Centrum pracować będą policjanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Komendy Głównej Policji i komend wojewódzkich. Do współpracy zaproszeni będą również przedstawiciele służb, podmiotów i instytucji zaangażowanych w zabezpieczenie EURO 2012 - m.in. Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Ochrony Kolei, a także Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.