PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstały place rekreacji ruchowej

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa    10 września 2012 - 09:07
Powstały place rekreacji ruchowej

W trzech punktach Częstochowy pojawiły się specjalne urządzenia do ćwiczeń pod gołym niebem: na Promenadzie, w pasażu Iłłakowiczówny i na skwerze Solidarności.
Trzy place rekreacji ruchowej dla seniorów miejski budżet kosztowały 230 tys. zł – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.

Najlepiej wyposażony jest ten na Promenadzie. Ma aż dziesięć różnych urządzeń, a każde podwójne, żeby można było trenować w dwie osoby. Najmniejszy wybór mają seniorzy na skwerze Solidarności, bo tylko na dwa udało się wygospodarować miejsce – informuje „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Mieszkaniec-Ossowskiego32, 2012-09-16 03:53:09

    Plac ćwiczeń na Rakowie wybudowano 6,3-8,5m-od okien budynku-Ossowskiego 32. To miejsce nieustającego gwaru, krzyków, pisków gromad dzieci, ku utrapieniu mieszkańców. Właścicieli lokali mieszkalnych tego budynku i terenu przyległego do placu zabaw nikt nie pytał, przy planowaniu loka-lizacji tej sił...owni; uszczęśliwiono ich na siłę, wbrew ich protestom i częściowo wkraczając przy tym-w czasie budowy i z całą tą inwestycją, na ich teren (także dzierżawionym od miasta). Inne, podobne place ćwiczeń w Cz-wie są daleko od okien mieszkań. Tylko lokalizacja na Rakowie została jakoś nieszczęśliwie pomyślana. Od rana do późnej nocki znerwicowane staruszki z tego budynku, mają teraz nieustający gwar, piski, krzyki, gromad dzieci i młodzieży, a seniorów na "treningach"- widać dopiero pod wieczór. Do tego mieszkańcy mają inne atrakcje, gry w piłkę i zabawy tuż przy oknach mieszkań, dewastowanie trawnika należącego do Wspólnoty Mieszkaniowej nr 25, włażenie na balkony, obsikiwania budynku i okolicy, bo nie ma w promieniu wielu kilometrów publicznej ubikacji; taka uciążliwa budowa, chyba nazywa się arogancją władzy. Najlepiej, gdyby tak pan Prezydent Częstochowy pomieszkał teraz (karnie) kilka tygodni, na parterze tego budynku, od strony siłowni. Pewnie pożałowałby zaraz tej decyzji, o lokalizacji siłowni na Rakowie!  rozwiń