PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaną 4 nowe mosty na trasie Koszalin - Darłowo

  • PAP/AS    28 marca 2016 - 13:00
Powstaną 4 nowe mosty na trasie Koszalin - Darłowo

Roboty budowlane obejmą też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych (fot. pixabay.com CC0)

Niebawem ruszy przebudowa trzeciego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203 łączącej Koszalin z Darłowem. Chodzi o odcinek na Dąbki - Darłowo. Będzie to trzeci a zarazem ostatni etap przebudowy tej trasy - informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca 2017 roku.
Planowana przebudowa 8,5-kilometrowego odcinka, będzie obejmowała wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie jezdni, budowę 4 nowych mostów wraz z mostami tymczasowymi, budowę kanalizacji deszczowej w trzech miejscowościach oraz ścieżki rowerowej na całym przebudowywanym odcinku.

Roboty budowlane obejmą też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.

Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum firm - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia i spółka WANT z Tczewa, które zadeklarowało, że zrealizuje prace za 31,4 mln zł, przy planowanych na tę inwestycję w budżecie 48,6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.