PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaną nowe baseny i hale sportowe

  • KB    12 czerwca 2010 - 08:17
Powstaną nowe baseny i hale sportowe

11,5 mln zł trafi do 10 dolnośląskich gmin w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Dolnego Śląska. Powstaną 3 kryte pływalnie, 5 hal sportowych i 2 sale gimnastyczne.
Na realizację 10 nowych inwestycji sportowych przeznaczono 11,5 mln zł (z czego w tym roku wypłaconych zostanie 2,4 mln zł) w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Pieniądze na dofinansowanie inwestycji pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na lata 2010-2012.

Część z gmin już w latach poprzednich korzystała ze środków FRKF. Dzięki dotacji w Środzie Śląskiej wybudowano halę sportową, teraz powstanie tam pierwsza w powiecie kryta pływalnia. Z obiektów sportowych współfinansowanych z FRKF korzystają także mieszkańcy Kłodzka i Osiecznicy. Dzięki przyznanym właśnie dotacjom do 2011 roku baza sportowa tych miast wzbogaci się o pływalnie.

Po raz drugi z dotacji w ramach FRKF korzystają też gminy Kondratowice, Siechnice i Żmigród, gdzie dofinansowane zostaną budowy przyszkolnych sal sportowych. Natomiast gminy Bierutów, Jaworzyna Śląska, Jeżów Sudecki i Kunice, w których powstaną pełnowymiarowe hale sportowe, korzystają ze środków FRKF na dofinansowanie realizacji inwestycji sportowych po raz pierwszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.