PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaną nowe baseny i hale sportowe

  • KB    12 czerwca 2010 - 08:17
Powstaną nowe baseny i hale sportowe

11,5 mln zł trafi do 10 dolnośląskich gmin w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Dolnego Śląska. Powstaną 3 kryte pływalnie, 5 hal sportowych i 2 sale gimnastyczne.
Na realizację 10 nowych inwestycji sportowych przeznaczono 11,5 mln zł (z czego w tym roku wypłaconych zostanie 2,4 mln zł) w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Pieniądze na dofinansowanie inwestycji pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na lata 2010-2012.

Część z gmin już w latach poprzednich korzystała ze środków FRKF. Dzięki dotacji w Środzie Śląskiej wybudowano halę sportową, teraz powstanie tam pierwsza w powiecie kryta pływalnia. Z obiektów sportowych współfinansowanych z FRKF korzystają także mieszkańcy Kłodzka i Osiecznicy. Dzięki przyznanym właśnie dotacjom do 2011 roku baza sportowa tych miast wzbogaci się o pływalnie.

Po raz drugi z dotacji w ramach FRKF korzystają też gminy Kondratowice, Siechnice i Żmigród, gdzie dofinansowane zostaną budowy przyszkolnych sal sportowych. Natomiast gminy Bierutów, Jaworzyna Śląska, Jeżów Sudecki i Kunice, w których powstaną pełnowymiarowe hale sportowe, korzystają ze środków FRKF na dofinansowanie realizacji inwestycji sportowych po raz pierwszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.