PARTNER PORTALU
 • BGK

Powstaną trzy place zabaw w Nowym Targu

 • AT    13 stycznia 2012 - 19:07
Powstaną trzy place zabaw w Nowym Targu

Nowy Targ otrzymał promesę na dotację do trzech szkolnych placów zabaw. Wojewoda dofinansuje takie place przy trzech nowotarskich szkołach podstawowych: nr 2, 5 i 11. Burmistrz Marek Fryźlewicz odebrał z rąk wojewody Jerzego Millera promesę na dofinansowanie połowy kosztów realizacji tych placów.
Jak donosi Urząd Miasta w Nowym Targu place zabaw powstaną w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła", który zakłada wspieranie organów prowadzących szkoły (w tym przypadku Gminę Miasto Nowy Targ) w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych.

Burmistrz Nowego Targu złożył trzy wnioski na projekty przy tych szkołach, przy których jest miejsce na realizację szkolnych placów zabaw i wszystkie trzy znalazły się na liście rankingowej wojewody. W mieście istnieje już jeden taki plac, oddany w roku ubiegłym przy Szkole Podstawowej nr 3 - informuje magistrat.

Suma przyznanych dotacji na wszystkie trzy place to ok. 300 tys. zł. Jest to kwota maksymalna. Jej rzeczywista wysokość będzie zależała od kosztów realizacji placów i wyniesie 50 proc. całości.

Program „Radosna Szkoła” zakłada, że stworzenie przyszkolnych miejsc zabaw na świeżym powietrzu ma umożliwić realizowanie podstawy programowej kształcenia zintegrowanego w zakresie wychowania fizycznego, a także poszerzyć spektrum okazji do podejmowania aktywności ruchowej i doskonalenia umiejętności motorycznych oraz promowania nawyku czynnego spędzania czasu wolnego na powietrzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Teresa, 2012-01-14 00:11:52

  U nas też chcielibysmy takie place! Bardzo!
 • Kokos, 2012-01-13 23:08:49

  a u nas nie ma ani jednego
 • IDEAL, 2012-01-13 21:46:11

  Lepszy jest jeden ale porządny,prawdaż?