PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie 6 km tras rowerowych w Krakowie

  • AT    25 stycznia 2012 - 08:46
Powstanie 6 km tras rowerowych w Krakowie

Kraków zamierza wybudować prawie 6 km tras rowerowych, na ten cel włądze przeznaczyły 5,5 mln zł z budżetu.
Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury w Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta) poruszono problem budowy systemu ścieżek rowerowych, działalności Zespołu Zadaniowego ds. ścieżek rowerowych i szerszego udziału w nim radnych oraz innych zagadnień związanych z komunikacją rowerową.

Szeroką dyskusję wywołały zwłaszcza koszty robót oraz dotychczasowe rozmieszczenie ścieżek, kontrapasów i stojaków rowerowych.

Radny Jerzy Sonik zapytał m.in. o sposób badania natężenia ruchu rowerowego. Wojtowicz, przewodniczący krakowskiej rady wyraził nadzieję, że krakowianie coraz chętniej będą się przemieszczać po mieście za pomocą rowerów.

W tym roku miasto w ramach nowych inwestycji zamierza wybudować prawie 6 km tras rowerowych. W budżecie na realizację nowych ścieżek rowerowych zabezpieczono ponad 5,5 mln zł.

W tym roku powstanie trasa rowerowa do III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, wydzielona zostanie trasa w ciągu ul. Meissnera, ścieżki na ul. Świtezianki oraz ścieżka wzdłuż ul. Królewskiej. Powstanie również trasa rowerowa od ul. Ćwikłowej do ul. Wlotowej, ścieżka rowerowa na ul. Andersa, na ul. Broniewskiego, a także na ul. Kocmyrzowskiej.

W budżecie są również zarezerwowane środki na montaż nowych stojaków na rowery natomiast brakuje środków na utrzymanie ścieżek dla rowerzystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.