Powstanie 6 km tras rowerowych w Krakowie

Kraków zamierza wybudować prawie 6 km tras rowerowych, na ten cel włądze przeznaczyły 5,5 mln zł z budżetu.
Powstanie 6 km tras rowerowych w Krakowie

Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury w Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta) poruszono problem budowy systemu ścieżek rowerowych, działalności Zespołu Zadaniowego ds. ścieżek rowerowych i szerszego udziału w nim radnych oraz innych zagadnień związanych z komunikacją rowerową.

Szeroką dyskusję wywołały zwłaszcza koszty robót oraz dotychczasowe rozmieszczenie ścieżek, kontrapasów i stojaków rowerowych.

Radny Jerzy Sonik zapytał m.in. o sposób badania natężenia ruchu rowerowego. Wojtowicz, przewodniczący krakowskiej rady wyraził nadzieję, że krakowianie coraz chętniej będą się przemieszczać po mieście za pomocą rowerów.

W tym roku miasto w ramach nowych inwestycji zamierza wybudować prawie 6 km tras rowerowych. W budżecie na realizację nowych ścieżek rowerowych zabezpieczono ponad 5,5 mln zł.

W tym roku powstanie trasa rowerowa do III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, wydzielona zostanie trasa w ciągu ul. Meissnera, ścieżki na ul. Świtezianki oraz ścieżka wzdłuż ul. Królewskiej. Powstanie również trasa rowerowa od ul. Ćwikłowej do ul. Wlotowej, ścieżka rowerowa na ul. Andersa, na ul. Broniewskiego, a także na ul. Kocmyrzowskiej.

W budżecie są również zarezerwowane środki na montaż nowych stojaków na rowery natomiast brakuje środków na utrzymanie ścieżek dla rowerzystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE