PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie Centrum Konferencyjne w Lublinie

  • PAP    24 sierpnia 2011 - 15:28
Powstanie Centrum Konferencyjne w Lublinie

Nowoczesne Centrum Konferencyjne powstanie w Lublinie za blisko 90 mln zł. Połowę tej kwoty stanowić ma dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Umowę na dofinansowanie inwestycji z programu operacyjnego rozwój Polski wschodniej podpisali w środę w Lublinie marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman oraz prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (która jest instytucją pośredniczącą) Bożena Lublińska – Kasprzak.

„Lubelszczyzna wykorzystuje w ostatnim czasie każdą szansę na rozwój. Ta inwestycja to kolejny przykład i kolejny dowód na to, że Lublin i Lubelszczyzna przestają być Polską B” – powiedział Hetman.

Planowany budynek Lubelskiego Centrum Konferencyjnego będzie usytuowany w śródmieściu Lublina, w sąsiedztwie budowanej siedziby samorządu wojewódzkiego oraz planowanego Centrum Spotkania Kultur.

Będzie to największy w województwie lubelskim ośrodek konferencyjny. Budynek ma mieć ok. 24 m wysokości, a jego łączna powierzchnia użytkowa to ponad 5 tys. mkw.

Na sześciu kondygnacjach naziemnych będą głównie sale konferencyjne i wystawiennicze, wyposażone w nowoczesny sprzęt; na trzech kondygnacjach podziemnych – parkingi oraz archiwum i magazyny.

Centrum ma służyć samorządowi wojewódzkiemu, ale też będą tam świadczone usługi komercyjne dotyczące m.in. organizacji kongresów, sympozjów, zjazdów.

Całkowita szacunkowa wartość inwestycji to blisko 90 mln zł. Prawie połowę tej kwoty samorząd województwa lubelskiego pozyskał z funduszy unijnych w ramach programu operacyjnego rozwój Polski wschodniej na lata 2007-2013.

Przetarg na budowę Centrum został już ogłoszony, oferty mają być składane do 5 października. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał dwa lata na ukończenie inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.