PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie druga kładka dla pieszych nad "zakopianką"

  • PAP    27 lutego 2015 - 18:59

Jeszcze w tym roku powstanie druga kładka dla pieszych nad niebezpiecznym dwupasmowym odcinkiem "zakopianki" (droga krajowa nr 7) w gminie Mogilany k. Krakowa.
Jak poinformowała w piątek (27 lutego) rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut, nowy obiekt powstanie w miejscowości Gaj. Będzie to trzecie bezkolizyjne przejście dla pieszych nad "zakopianką" na odcinku niecałych 2,5 km w gminie Mogilany. Znajduje się tam już wiadukt w Mogilanach z obustronnymi chodnikami oraz kładka dla pieszych w tej samej miejscowości.

W połowie zeszłego miesiąca drogowcy oddali też do użytku kładkę dla pieszych w Jaworniku w gminie Myślenice. Inwestycja ta uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

W przetargu na budowę nowej kładki w Gaju oferty złożyło 12 firm. Najniższą cenę zaoferowała Skanska, która chce zrealizować zadanie za ponad 5,8 mln zł, natomiast najwyższą cenę, ponad 8,9 mln zł zaproponowała firma Mostmarpal. Według zapewnień GDDKiA wykonawca powinien zostać wyłoniony w ciągu miesiąca, a sama inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

"Kładka powstaje w miejscu uznanym przez przedstawicieli mieszkańców i samorząd za bardzo niebezpieczne i priorytetowe pod względem poprawy bezpieczeństwa pieszych" - zaznaczyła Mikrut. Obiekt będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych, dzięki zainstalowaniu wind.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • cyrk, 2015-03-02 00:20:17

    kładka za 6 mln :) jeśli podzielimy to przez 30 lat to miesięcznie wychodzi nam ponad 16500 zł ,miesięcznie za tyle to można ustawić pracowników którzy będą siedzieć na miejscu 24 godziny na dobę i jeszcze ktoś kto to zorganizuje zarobi :) po 30 latach pewnie remont :) więc dodatkowa kasa ...Roboty też pewnie za wiele nie będzie bo ile osób przechodzi dziennie w tym miejscu 20- 30 osób no pomnóżmy to razy 2 :) tak się właśnie wywala pieniądze w błoto To że robię wyliczenie nie znaczy że uważam że bezpieczne przejście jest nie potrzebne tylko czy nic lepszego nie można wymyśleć  rozwiń