PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie fabryka muffinek za blisko 60 mln zł

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Zielona Góra    17 września 2011 - 09:05
Powstanie fabryka muffinek za blisko 60 mln zł

CSM, holenderski gigant w przemyśle cukierniczym inwestuje w Nowej Soli. Warta blisko 60 mln zł fabryka powstanie do końca lutego przyszłego roku.
Pracę przy wypieku muffinek, amerykańskich babeczek nadziewanych jagodami, może znaleźć nawet 250 osób – informuje „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”.

Czytaj też: Rozszerzą kostrzyńsko-słubicką strefę

Zimą fabryka zatrudni pierwszych cukierników. W lutym przyszłego roku hala ma być gotowa. Po dwóch miesiącach testów i szkoleń produkcja ruszy pełną parą.

Holenderska spółka kupiła 6,5-hektarową działkę w nowosolskiej podstrefie, która wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na razie CSM wybuduje wielką halę produkcyjną – o powierzchni 17 tys. mkw. Inwestycja ma pochłonąć wstępnie 58 mln zł. Pracę na początku znajdzie około stu osób, ale po dwóch latach załoga ma się powiększyć do 250 pracowników.

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli (zabierz głos/oceń prezydenta) uważa, że fabryka to szansa dla szwaczek, które ponad dekadę temu straciły pracę w Odrze, fabryce produkującej nici. Wiele z nich jest do dziś bez pracy – informuje „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”.

W nowosolskiej strefie pozostaje jeszcze 30 ha wolnych gruntów. W przyszłym roku miasto chce uzbroić kolejny blisko 100-hektarowy teren w południowej części strefy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.