PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie innowacja - Centrum Biotechnologii

  • PAP    27 maja 2010 - 11:32

W 2011 roku w podpoznańskich Złotnikach ruszy budowa innowacyjnego Centrum Biotechnologii Nickel BioCentrum. Wartość inwestycji szacowana jest na 21,5 mln zł.
Nickel BioCentrum powstanie w ciągu roku na terenie Nickel Technology Park Poznań. Ma skupiać polskie i zagraniczne podmioty działające w branży biotechnologicznej. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych przeznaczonych na wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć w Wielkopolsce.

Jak poinformowała prezes i twórca NTPP Dagmara Nickel, projekt Nickel BioCentrum to kolejny etap rozwoju Nickel Technology Park Poznań, pierwszego niepublicznego parku technologicznego w Polsce. Jego realizacja pozwoli stworzyć trzeci, obok Łodzi i Krakowa, ośrodek wspierający rozwój polskiej biogospodarki.

- Dzięki naszemu dotychczasowemu doświadczeniu oraz posiadanym zasobom jesteśmy przygotowani na wspieranie procesu komercjalizacji nowych pomysłów badawczych dotyczących biogospodarki. Ich twórców będziemy mogli wspomagać w kluczowych dla sukcesu danego przedsięwzięcia obszarach: finansowym i zarządczym - powiedziała Nickel.

Jak dodała, powstanie i rozwój Nickel BioCentrum pozwoli stworzyć w Polsce nowe miejsca pracy dla absolwentów kierunków biotechnologicznych, którzy do tej pory w większości szukali zatrudnienia zagranicą. Przed studentami pojawi się natomiast możliwość odbywania staży w działających w NTPP biofirmach.

Podmioty, które zdecydują się zlokalizować swoją działalność w podpoznańskim Nickel BioCentrum, będą miały do dyspozycji obiekt o powierzchni ok. 4 tys. m kw. Znajdą się w nim przygotowane specjalnie na potrzeby biobiznesu powierzchnie biurowe i laboratoryjne pod wynajem oraz profesjonalnie wyposażone, dostępne dla wszystkich najemców laboratoria - tzw. core facilities. Przewidziana w projekcie specjalistyczna baza laboratoryjna będzie spełniać standardy europejskie. W budynku powstaną również sale konferencyjne, magazyny oraz pomieszczenia socjalne.

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) to pierwszy w Polsce prywatny park technologiczny. Powstał w 2006 roku. Na terenie NTPP pracuje ponad 700 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.