PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie kolejny most drogowy na Skawie

  • PAP    24 października 2011 - 14:34

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę z czeską firmą Firesta-Fiser w Ostrawie na budowę mostu na rzece Skawie w Suchej Beskidzkiej w ciągu drogi krajowej 28.
Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA podała, że długość mostu wyniesie 123 m, a szerokość ponad 24 m. Będzie on miał dwie ścieżki pieszo-rowerowe. Koszt inwestycji to ponad 23,3 mln zł. Budowa ma trwać 13 miesięcy. Nowy most zastąpi dotychczasową przeprawę, która zostanie rozebrana.

Inwestycja rozpocznie się od budowy tymczasowego mostu objazdowego. Następnie rozebrany zostanie stary most i wybudowany nowy. Rozebrany będzie także przepust na potoku Księży, a w jego miejsce zbudowany zostanie most. Drogowcy przebudują skrzyżowanie z drogą wojewódzką 946, która prowadzi do Żywca, a także drogi dojazdowe i sieci: wodociągową, kanalizacji deszczowej, gazową oraz telekomunikacyjną. Umocnione zostaną brzegi Skawy i koryto potoku Księży.

We wrześniu firma Intercor z Zawiercia rozpoczęła budowę drugiego mostu na Skawie w ciągu drogi krajowej 28 w pobliskim Makowie Podhalańskim. Jego długość wyniesie 117,4 m. Szerokość całkowita przeprawy wyniesie 17,6 m. Koszt inwestycji to ponad 18,8 mln zł. Budowa ma trwać rok. Most zastąpi dotychczasową przeprawę, która zostanie rozebrana.

Droga krajowa 28 biegnie południową Polską: od zachodniej części Małopolski po Medykę na granicy z Ukrainą (Podkarpacie). Nazywana jest trasą karpacką.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.