PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie kompleks basenów za 27 mln zł

  • PAP    11 października 2011 - 12:51
Powstanie kompleks basenów za 27 mln zł

Budowę krytego kompleksu basenowego z 25-metrowym basenem sportowym i rozbudowaną częścią rekreacyjną oficjalnie rozpoczęto w Zabrzu.
Inwestycję o wartości 27 mln zł finansuje w całości ze swojego budżetu miejscowy samorząd.

Jak poinformował Sławomir Gruszka z wydziału komunikacji społecznej zabrzańskiego magistratu, kompleks ma powstać w ciągu półtora roku w sąsiedztwie Osiedla Kopernika – u zbiegu al. Wojciecha Korfantego z ul. Giordano Bruno.

Będzie to druga w mieście ogólnodostępna kryta pływalnia – obok modernistycznego zakładu kąpielowego z lat 20. ub. wieku, działającego przy Placu Krakowskim.

Cały kompleks o powierzchni użytkowej niespełna 5,3 tys. m kw. będzie podzielony na dwie strefy – sportową i rekreacyjną. W sportowej powstanie m.in. basen o wymiarach 25 na 16 metrów i głębokości od 1,2 m do 1,8 m i niewielką widownią na 154 miejsca.

W hali rekreacyjnej znajdzie się basen o wymiarach 16 na 12 metrów i głębokości 0,9 m do 1,2 m, a także dodatkowe wodne atrakcje.

Będą to m.in. „dzika rzeka” ze sztucznym nurtem, leżanki z masażem, ławeczki, gejzer powietrzny oraz grota sztucznej fali, dwa baseny jaccuzi oraz brodzik dla dzieci. W basenie rekreacyjnym wydzielana będzie część do nauki pływania. Do hali rekreacyjnej przylegać będzie też wieża zewnętrznej zjeżdżalni o długości 60 m – wraz z basenikiem do hamowania.

Poza obiema częściami basenowymi na parterze zaprojektowano m.in. pomieszczenia odnowy biologicznej. Powstaną tam: dwie sauny suche, sauna parowa, natryski, bicze wodne, misy do moczenia stóp, podgrzewane siedziska, basenik z zimną wodą oraz aneks wypoczynkowy.

Przy wejściu znajdą się punkt obsługi i solarium. Z pomieszczeń odnowy biologicznej zaprojektowano wyjście na zewnętrzny obudowany taras, natomiast z hali basenowej będzie można wyjść na oddzielny taras wypoczynkowy. Na piętrze powstaną pomieszczenia administracji, ogólnodostępne toalety, pomieszczenia zespołu fitness z siłownią, szatnie dla 260 osób oraz bar z widokiem na baseny.

Jednobryłowy obiekt, do którego wejście znajdzie się od strony centrum miasta, zaprojektowała pracownia architektów Piotra Dominiczaka i Mariusza Szczuraszka z Ostrowa Wielkopolskiego. Wykonawcą zabrzańskiej inwestycji jest katowicka firma Budus. Umowę podpisano 31 sierpnia, od tego czasu na placu budowy przeprowadzono już pierwsze prace przygotowawcze.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.