PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie magazyn na uzbrojonym przez Sosnowiec terenie

  • PAP    22 lipca 2013 - 17:57

Magazyn o pow. ok. 28 tys. m kw. zbuduje firma Goodman w Sosnowcu przy ekspresowej trasie S1. Inwestycja stanie na części terenu dawnej kopalni piasku „Maczki-Bór” uzbrojonej przez miasto dzięki UE.
Magazyn powstanie dla firmy ILS z grupy Inter Cars. Jak poinformował w poniedziałek sosnowiecki magistrat, działka, którą kupił Goodman umożliwia budowę 37 tys. m kw. dalszych powierzchni magazynowych dla innych firm logistycznych z regionu. Na razie magazyn, który powstanie dla firmy ILS, będzie wykorzystywany w procesie dystrybucji części samochodowych grupy Inter Cars.

Goodman jest kolejną firmą, która zainwestowała na terenach po kopalni „Maczki-Bór". Swoje centrum logistyczne ma tam Raben Polska. Innym inwestorem jest Mannesmann. Jak przypomniał prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, aby lepiej wykorzystać tamtejsze tereny inwestycyjne miasto m.in. zbudowało drogę za 15,6 mln zł wraz z infrastrukturą.

„Dzięki temu powstał atrakcyjny i w pełni przygotowany obszar dla przedsiębiorców, chcących rozwijać działalność gospodarczą. Jesteśmy otwarci na współpracę i czekamy na kolejne firmy" - zaznaczył Górski.

Uzbrojony przez miasto i teren ma ponad 13 ha. Ukończona w styczniu tego roku inwestycja była częścią wspólnego przedsięwzięcia miast wschodniej części woj. śląskiego pod nazwą „Gospodarcza brama Śląska". Uczestniczą w nim również Będzin, Czeladź i Jaworzno - zagospodarowując i rewitalizując zdegradowane obszary poprzemysłowe.

W ramach unijnego projektu Sosnowiec zrealizował cztery przedsięwzięcia. Trzy z nich dotyczyły Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego na terenie zamkniętej ponad 13 lat temu kopalni Niwka-Modrzejów. Park otwarto wiosną ub. roku, wprowadziły się już do niego pierwsze firmy.

W ramach czwartej - w pobliżu zjazdu z S1 w ul. Inwestycyjną powstało skrzyżowanie z nową ulicą, prowadzącą wzdłuż ekspresówki na północ - do ul. Kujawskiej. Łącznie zbudowano tam blisko 1,5 km oświetlonej drogi. Powstały też: most nowej ulicy nad rzeką Bobrek, kanalizacja deszczowa i sanitarna z przyłączami oraz sieć wodociągowa. Miasto udostępniło w ten sposób pola inwestycyjne o łącznej powierzchni 13,3 ha.

Do tego terenu inwestycyjnego można dotrzeć na dwa sposoby. Samochody ciężarowe mogą jadąc trasą S1 od Mysłowic na północ, zjechać w ul. Inwestycyjną, a także wyjechać z niej - skręcając na tę samą jezdnię ekspresówki na północ. Samochody osobowe mogą skorzystać też z dojazdu lokalnymi ul. Traugutta i Kujawską.

Grupa Goodman jest jedną z największych na świecie firm działających na rynku nieruchomości logistycznych i przemysłowych. Jest notowana na giełdzie australijskiej. W Polsce rozpoczęła działalność w 2005 r.

Goodman jest właścicielem i zarządza nieruchomościami o powierzchni 266 tys. m kw. Znajdują się one w całym kraju; są wykorzystywane m.in. przez Whirlpool i DHL. Grupa dysponuje też w Polsce działkami, na których może wybudować jeszcze blisko 875 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: