PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie nowa jezdnia w Nisku

  • Sztafeta.pl    1 sierpnia 2013 - 09:52
Powstanie nowa jezdnia w Nisku

Od kilku dni trwa remont ulicy Torowej w Nisku. W tym miejscu powstanie nowa jezdnia. Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dofinansowało projekt w kwocie 500 tys zł (80 proc. wartości zadania). Pozostałe 20 proc. to środki pochodzące z budżetu gminy.
Aby remont ulicy był możliwy, zgodę na jego realizację musieli wyrazić kolejarze ponieważ część pasa drogowego leży przy samych torach i stanowi własność kolei. Ponadto przez lata kwestia własności niektórych fragmentów nie była uregulowana.

- Rozmowy dotyczące remontu ulicy Torowej prowadzone były od dłuższego czasu i obejmowały wiele zagadnień dotyczących nie tylko kwestii własności gruntów, ale też zabezpieczenia torów i komunikacji pociągów na czas trwania robót. Nie było łatwo, ale udało nam się wypracować porozumienie z przedstawicielami PKP. Udało się otrzymać również promesę na to zadanie więc pozostaje się tylko cieszyć z kolejnej wyremontowanej drogi w naszej Gminie - mówi Julian Ozimek, burmistrz gminy i miasta Nisko.

Asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na całej długości ul. Torowej, od skrzyżowania z ulicą Rzeszowską, aż do wylotu w Racławicach. Wykonawcą inwestycji jest Przemyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Przemyślu. Prace na ulicy Torowej mają potrwać do końca sierpnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.