Powstanie nowoczesna szkoła sądownictwa

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie jest obecnie kluczową inwestycją województwa lubelskiego. Wartość projektu to 20 mln zł.
Powstanie nowoczesna szkoła sądownictwa

Dwie biblioteki z czytelniami, dwie aule, siedem sal wykładowych oraz przeszklony ogród zimowy na wewnętrznym dziedzińcu. Tak  ma wyglądać Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie, która zostanie otwarta za dwa lata.

Szkoła, która już od lipca ubiegłego roku zajmuje budynek przy Krakowskim Przedmieściu ma być jedyną placówką w Polsce, odpowiadającą za przygotowanie kandydatów do służby w sądownictwie.

- O jej lokalizacji zadecydowała bardzo dobra oferta przygotowana przez władze województwa i miasta - poinformował na konferencji prasowej Jacek Czaja, wiceminister sprawiedliwości.

W szkole będzie uczyło się dziennie ok. 350 studentów, a zatrudnienie znajdzie 46 pracowników. Inwestycja ma kosztować 20 mln zł, z czego 15 mln dołoży Unia za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Zarząd województwa podjął decyzję o umieszczeniu przedsięwzięcia na liście inwestycji kluczowej - mówił marszałek Krzysztof Grabczuk. - Oznacza to, że szkoła ma już zapewnione pieniądze europejskie i nie będzie musiała starać się o nie w konkursach - dodał marszałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Markierant w Polsce, typ to nierzadki. To on zajmuje stołki, posadki, Li tylko po to, by je piastować I na roboczym ludzie żerować. Z czego płacona będzie ta rasa, Skoro w przyszłości jej wielka masa Opuści mury Lubelskiej Szkoły ? Czy ktoś z nich będzie głodny i goły ? To nie... przypadek bez precedensu. Takich to szkółek całkiem bez sensu, Jest wszędy pełno. Na pęczki zgoła ! Toć to o pomstę do Nieba woła !!! rozwiń

Eterno Vagabundo, 2010-04-27 14:37:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE