PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie nowy most przez Wisłok

  • PAP    13 lutego 2013 - 17:40
Powstanie nowy most przez Wisłok

W Rzeszowie powstanie nowy most przez Wisłok. Przeprawa połączy ulice Naruszewicza oraz Wierzbową i zastąpi dotychczasowy most, który miał tylko jeden pas jezdni. Ruchem sterowała sygnalizacja świetlna.
Jak poinformowała Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego magistratu, w przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert w przetargu na wykonanie tej inwestycji.

"Nowy most będzie szerszy od tego, który obecnie łączy ulice Naruszewicza i Wierzbową, dzięki czemu samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach. Po obu stronach mostu zaplanowane są także chodniki. W przyszłości chodnik po jednej stronie zostanie przekształcony w ścieżkę rowerową" - dodała.

Budowa nowego mostu ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Samorząd Rzeszowa nie chce podać, ile zarezerwował w budżecie na tę inwestycję. "Dopiero po przetargu okaże się, ile pieniędzy będziemy musieli wydać na nowy most" - zaznaczyła Pawlak.

Wiadomo już, że inwestycja będzie dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pewne jest dofinansowanie w wysokości 30 proc. wartości tego projektu, być może wzrośnie ono do 50 proc.

Na razie nie wiadomo, co stanie się ze starym mostem. Przeprawa zostanie rozebrana lub przeniesiona w inne miejsce.

Nowy, dwukierunkowy most usprawni komunikację w tym rejonie miasta, odciąży m.in. ul. Szopena i Rejtana oraz mosty Zamkowy i Lwowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Krzysztof, 2013-02-13 18:45:10

    Dobry gospodarz z prez. Ferenca,cieszy każda inwestycja,tylko na rynku w okresie letnim za dużo piwnych stolików zasłaniających ładne odrestaurowane kamienice,każda przesada jest w złym guścieNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: