PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie obwodnica Dobczyc

  • PAP    7 kwietnia 2010 - 12:56

Dobczyce (woj. małopolskie) na początku 2012 roku będą miały obwodnicę. Inwestycja o wartości ponad 56 mln zł będzie współfinansowana ze środków unijnych.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji.

Zdaniem władz województwa małopolskiego, będzie to jedna z najważniejszych wojewódzkich inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu myślenickiego. Wybudowana zostanie obwodnica o długości 1,2 km, most na Rabie oraz estakada dojazdowa przez dolinę Raby oraz potok Młynówka.

Nowa obwodnica ma odciążyć centrum miasta, przez które przebiega główny ruch tranzytowy. Trasa będzie również dobrą alternatywą dla "zakopianki". Ma także poprawić komunikację z miejscową strefą przemysłową.

Wicemarszałek województwa Roman Ciepiela podkreślił, że inwestycja znalazła się w pakiecie trzynastu obwodnic, które planowane są do wybudowania na drogach wojewódzkich w Małopolsce.

Planuje się, że obwodnica Dobczyc będzie wybudowana w ciągu najbliższych trzech lat. Całkowita wartość projektu wynosi 56,5 mln zł, a kwota unijnego dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 48 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.