Powstanie pierwsza platforma PPP

  • przegląd prasy/ Puls Biznesu
  • 23-11-2009
  • drukuj
Warszawa stworzy platformę partnerstwa publiczno-prywatnego w celu wymiany doświadczeń i pomocy innym samorządom przy realizacji tego typu inwestycji.
Powstanie pierwsza platforma PPP

"Zamierzamy zrzeszyć kilka miast i powołać stowarzyszenie gmin, które nie będą musiały wydawać pieniędzy na firmy doradcze. Chcemy, by takie jednostki powstały w innych miastach i wymieniały się doświadczeniami" - wyjaśnia cytowany przez "Puls Biznesu" Norbert Jaźwiński, naczelnik biura obsługi inwestorów w Urzędzie Miasta Warszawy.

Warszawa zamierza się dzielić z innymi swoimi doświadczeniami z PPP, bo w stolicy podpisali na początku tego roku umowę ramową z czterema firmami doradczymi, które do końca 2011 r. będą m.in. przeprowadzać analizy techniczne, ekonomiczne, studia wykonalności planowanych przedsięwzięć PPP oraz przeprowadzą w tym zakresie szkolenia dla urzędników.

"Pomysł przekazywania wiedzy i doświadczenia przez urzędników kolegom z innych gmin jest cenny i przydatny, szczególnie że taka inicjatywa może przełamać obawy niektórych partnerów publicznych" - uważa Michał Prochwicz z kancelarii Krassowski, która organizuje szkolenia w zakresie PPP dla partnerów publicznych i prywatnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE