PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie specjalne osiedle dla seniorów

  • EM    27 listopada 2013 - 11:45
Powstanie specjalne osiedle dla seniorów

Coraz większej liczbie starszych Polaków trzeba zapewnić godziwe warunki życia i stworzyć im warunki do zaspokajania ich specyficznych potrzeb. Pierwsze pomysły na rozwiązanie tego problemu są już realizowane.
W Bytomiu, na rewitalizowanych terenach po kopalni „Szombierki", obok zwykłych, jedno- i wielorodzinnych domów ma też powstać zespół pod nazwą Dom Seniora. Jego koncepcja nawiązuje między innymi choćby do otwartego niedawno w Wodzisławiu Śląskim, specjalnie wyposażonego we wszelkie niezbędne usługi i udogodnienia, bloku mieszkalnego dla ludzi starszych.

W projektach, rezydencja dla seniorów jest rodzajem szeregowca składającego się z prostych, przeszklonych prostopadłościanów. Pod tym względem zatem, nie poddaje się raczej tradycyjnym poglądom przyszłych mieszkańców.

- I o to chodzi! - przekonują w GC Investment, spółce, która zamierza zbudować ten kompleks. - Patrzymy w przyszłość. Mamy pomysł na stworzenie w Domu Seniora, takich warunków do życia, by mieszkający tam ludzie wciąż mogli koncentrować się na tym, co dopiero będzie, a nie na tym, co już było.

To nie ma być dom spokojnej starości. Jego mieszkańcy, w zależności od możliwości finansowych, zajmujący większe lub mniejsze, samodzielne lokale, dostaną do dyspozycji wszystko, co będzie im potrzebne. A więc opiekę lekarską, znajdujące się w najbliższym sąsiedztwie sklepy oraz tereny rekreacyjne.

- Jest jeszcze jeden ważny aspekt tej koncepcji - mówi Tomasz Godziek, szef marketingu GC Investment. - Nasz dom będzie integralną częścią budowanego przez nas, nowoczesnego osiedla.

Na którym, jak zakładają w GCI, mieszkać będą ze swymi rodzinami, między innymi dzieci seniorów. Rzecz zatem w tym, by z pietyzmem, lecz także w nowoczesny sposób, odnieść się do, wciąż żywej na Śląsku, tradycji rodzin wielopokoleniowych.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.