PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie szkoła w Kokoszkach

  • AT    26 stycznia 2012 - 10:17
Powstanie szkoła w Kokoszkach

Dyrekcja Rozbudowy Gdańska zawarła umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę szkoły podstawowej w Kokoszkach.
Dokumentację przygotuje wyłonione w przetargu konsorcjum firm: Pracownia Inwestproj Wojciech Osak - lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwo Budowlane Rebus. Koszt usługi to to ponad 479 tys. zł brutto.

Wykonanie dokumentacji projektowej podzielono na dwie części: Zadanie 1 – szkoła podstawowa o 25 pomieszczeniach do nauki, wraz z basenem – termin dostarczenia 30 lipca 2012 r i zadanie 2 - przebudowa układu drogowego ul. Azaliowej wraz infrastrukturą techniczną - termin realizacji 30 listopada 2012 r.

Nowa placówka edukacyjna powstanie na działce usytuowanej przy ul. Kalinowej i Azaliowej w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta). Będzie mogło do niej uczęszczać ponad 620 dzieci. Budowa obiektu potrwać ma dwa lata, co oznacza, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, placówka zostanie uruchomiona w roku szkolnym 2014/2015. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 30 milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.