PARTNER PORTALU
  • BGK

Pozazdrościli Krakowowi i odnawiają planty

  • AW/strzegom.pl    29 września 2011 - 15:58
Pozazdrościli Krakowowi i odnawiają planty

Strzegomskie planty mogą być powodem do dumy mieszkańców. Trwająca ponad rok rewitalizacja sprawiła, że jest to najczęściej odwiedzany teren zielony w mieście.
Mieszkańcy z zainteresowaniem obserwują przebieg prac związanych z tym miejscem, które już niedługo stanie się atrakcyjnym parkiem rekreacji i wypoczynku. Prace rewitalizacyjne plant bowiem końca.

- Nawierzchnie w parku skończyliśmy przed czasem. Zamontowano ławki, lampy i kosze na śmieci. Wyposażenie placów zabaw wykonamy w końcowym etapie - opowiada pan Dariusz Pylak z Firmy GRANIT, wykonawca robót.

Trwają nasadzenia zieleni. Ochronę parku już drugi tydzień sprawuje wynajęta firma.

Również prace na wieży przebiegały sprawnie, zgodnie z planem zatwierdzonym przez Barbarę Obelindę szefową wałbrzyskiego oddziału Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wieży przywrócono wiernie jej średniowieczny wygląd.

Ukończenie wszystkich robót w parku zaplanowano na poczatek października. W końcowym etapie zostaną zamontowane kamery a cały park zostanie podłączony do monitoringu miejskiego. Władze miasta nie ukrywają, mają nadzieję, że strzegomskie planty staną się równie znane jak te krakowskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • DYLEMAT, 2011-09-29 18:04:56

    O kurcze,można ześwirować! Z całym szacunkiem dla krakowian,można ześwirować.W Strzegomiu nie wygląda to na takie jasne...Pokrywa trawiasta albo ochrona przed słońcem???Jest to dylemat dla inwestora,czyż nie?
  • Saxofonista, 2011-09-29 17:55:48

    zapewne wszyscy mieszkańcy się cieszą, ale niektórzy to trochę przesadzają w tego typu miejscach z rekreacją, np. koce na trawnikach, porozkładane parasole i czekanie aż zrobi się miejsce na ławce.