Pozazdrościli Krakowowi i odnawiają planty

  • AW/strzegom.pl
  • 29-09-2011
  • drukuj
Strzegomskie planty mogą być powodem do dumy mieszkańców. Trwająca ponad rok rewitalizacja sprawiła, że jest to najczęściej odwiedzany teren zielony w mieście.
Pozazdrościli Krakowowi i odnawiają planty

Mieszkańcy z zainteresowaniem obserwują przebieg prac związanych z tym miejscem, które już niedługo stanie się atrakcyjnym parkiem rekreacji i wypoczynku. Prace rewitalizacyjne plant bowiem końca.

- Nawierzchnie w parku skończyliśmy przed czasem. Zamontowano ławki, lampy i kosze na śmieci. Wyposażenie placów zabaw wykonamy w końcowym etapie - opowiada pan Dariusz Pylak z Firmy GRANIT, wykonawca robót.

Trwają nasadzenia zieleni. Ochronę parku już drugi tydzień sprawuje wynajęta firma.

Również prace na wieży przebiegały sprawnie, zgodnie z planem zatwierdzonym przez Barbarę Obelindę szefową wałbrzyskiego oddziału Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wieży przywrócono wiernie jej średniowieczny wygląd.

Ukończenie wszystkich robót w parku zaplanowano na poczatek października. W końcowym etapie zostaną zamontowane kamery a cały park zostanie podłączony do monitoringu miejskiego. Władze miasta nie ukrywają, mają nadzieję, że strzegomskie planty staną się równie znane jak te krakowskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

O kurcze,można ześwirować! Z całym szacunkiem dla krakowian,można ześwirować.W Strzegomiu nie wygląda to na takie jasne...Pokrywa trawiasta albo ochrona przed słońcem???Jest to dylemat dla inwestora,czyż nie?

DYLEMAT, 2011-09-29 18:04:56 odpowiedz

zapewne wszyscy mieszkańcy się cieszą, ale niektórzy to trochę przesadzają w tego typu miejscach z rekreacją, np. koce na trawnikach, porozkładane parasole i czekanie aż zrobi się miejsce na ławce.

Saxofonista, 2011-09-29 17:55:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE