PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: 3 tys. miejsc pracy w Centrum Handlowym

  • pt/pap    7 kwietnia 2016 - 19:57
Poznań: 3 tys. miejsc pracy w Centrum Handlowym

Centrum Handlowe Posnania zostanie oficjalnie otwarte jesienią tego roku (fot.mat.inwestora)

• Nawet 3 tys. osób będzie mogło znaleźć zatrudnienie w powstającym w stolicy Wielkopolski Centrum Handlowym Posnania.
• Rekrutację ułatwić ma uruchomiona oficjalnie strona internetowa "Posnania Jobs Platform", gdzie znajdą się oferty ok. 300 pracodawców.
Jak podkreślono na konferencji prasowej, platforma skierowana jest do osób na różnych etapach kariery i posiadających różne kwalifikacje.

"Strona została przygotowana w taki sposób, aby jej obsługa była jak najprostsza do nawigacji. W sposób intuicyjny można tam będzie odnaleźć interesujący nas zawód, pracodawcę czy poszukać wymarzonego stanowiska pod kątem swoich zainteresowań" - powiedział PAP dyrektor zarządzający Posnanii Marek Kaszewski.

"Również pracodawcy, których łącznie będzie ok. 300, dzięki tej platformie zyskali nowe narzędzie employer brandingu. Na stronie będą mieli możliwość przedstawienia m.in. polityki zatrudnia w swojej firmie" - dodał.

Za pośrednictwem strony internetowej platformy, udostępnionej przez dewelopera Centrum - www.praca.posnania.eu można będzie skorzystać także z kreatora CV. Jak podkreślił Kaszewski, Posnania Jobs Platform będzie kompatybilna z nowymi narzędziami internetowymi i mediami społecznościowymi, w tym z Facebookiem.

Według danych zaprezentowanych na konferencji, stopa bezrobocia w Poznaniu pod koniec stycznia 2016 roku wynosiła 2,9 proc., natomiast w powiecie poznańskim 3,0 proc. Dyrektor Posnanii zaznaczył, że nowe oferty pracy w Centrum mogą być szansą na znalezienie zatrudnienia mieszkańcom całej aglomeracji poznańskiej, w tym na pierwszą pracę dla absolwentów.

Centrum Handlowe Posnania zostanie oficjalnie otwarte jesienią tego roku. Jest to obecnie jedna z największych inwestycji handlowych w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł.

Powierzchnia nowego obiektu ma wynieść 100 tys. m kw. W centrum znajdzie się 220 butików, 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 40 restauracji i kawiarni oraz m.in. kino, basen i klub fitness.

We wrześniu br. Posnania uznana została za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu "The European Property Awards" odbywającego się w Londynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Adam, 2016-04-09 14:32:00

    Wybudowali byście za taką kasę fabrykę, z dobra propozycją pensji, a nie groszami. Poznań już ma galerie, już ich nie trzeba. Większość i tak wybiera zakupy w Browarze lub Malcie.
  • Mietek, 2016-04-08 06:05:30

    Uważam ze na początek przez okres ok.6 miesięcy powinni być tam zatrudnieni ludzie ze świecznika aby zobaczyli jak to się pracuje za 1000zl na miesiąc.