PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań blisko kredytu na mieszkania socjalne

  • pt    7 kwietnia 2016 - 22:27
Poznań blisko kredytu na mieszkania socjalne
Poznań liczy na kredyt z EBI na budoę mieszkań socjalnych (fot.poznan.pl)

• 300 mieszkań przy ul. Opolskiej, 150 przy ul. Biskupińskiej czy blok z 60 mieszkaniami na Nadolniku - takie inwestycje może przynieść kredyt, który być może zostanie udzielony przez Europejski Bank Inwestycyjny dwóm poznańskim spółkom.
• Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to będzie to pierwsza taka sytuacja w Polsce, w której bank udzieli środków na budowę mieszkań socjalnych.
Miasto Poznań już od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Teraz wkraczają one w fazę poważnych deklaracji. Pracownicy ZKZL przekazali przedstawicielom banku informacje o planach inwestycyjnych spółki, zaprezentowali wstępne analizy finansowe oraz harmonogramy przyszłych inwestycji m.in. przy ul. Opolskiej i Biskupińskiej.

- Jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego i mamy sporą szansę na zawarcie umowy kredytowej na budowę mieszkań. Jeśli dojdzie ona do skutku, to będzie to pierwsza taka sytuacja w Polsce, w której bank przyzna środki na budowę mieszkań socjalnych i komunalnych - wyjaśnia zastępca prezydenta Poznania Arkadiusz Stasica.

- Byłyby to mieszkania, które miasto będzie wynajmować w ramach zadań własnych w zakresie polityki mieszkaniowej - dodaje prezydent Stasica.

Kredyt zostałby udzielony Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych oraz Poznańskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.

Podczas spotkania z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego szczegółowo omówione zostały oczekiwania kredytowe spółki oraz oferta unijnego partnera.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.