PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Jest ważne drogowe pozwolenie dla estakady katowickiej

  • aw/PAP    23 października 2017 - 18:31
Poznań: Jest ważne drogowe pozwolenie dla estakady katowickiej
Nowa estakada (fot.poznan.pl)

Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie nowej nitki estakady katowickiej w Poznaniu. Jej otwarcie planowane jest w najbliższych dniach.
Estakada jest elementem jednej z najważniejszych arterii w mieście; znajduje się w ciągu drogi wyprowadzającej ruch z Poznania w stronę węzła autostrady A2, a także w stronę Środy Wielkopolskiej i Kalisza.

Północna nitka estakady otwarto w lipcu ub. roku. Wcześniej zapowiadano, że prace budowlane na południowej nitce potrwają do drugiej połowy listopada. W ramach inwestycji pozostały jeszcze do zakończenia roboty związane z przebudową infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowaniem terenu pod obiektami.

"To dobra informacja dla wszystkich kierowców. Przyczyni się do upłynnienia ruchu w mieście i z pewnością ułatwi wielu osobom wyjazd i wyjazd z Poznania podczas Wszystkich Świętych" - powiedział w poniedziałek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Przebudowę estakady katowickiej realizowano na podstawie decyzji wojewody wielkopolskiego z 2014 r. Wartość całej inwestycji szacowana jest na przeszło 161 mln zł.

Przedsięwzięcie obejmuje całkowitą rozbiórkę i odbudowę konstrukcji dwóch nitek estakady, wykonanie nawierzchni drogowych oraz odbudowę dróg dojazdowych, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, przebudowę oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, przebudowę sieci energetycznej i sieci trakcji tramwajowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.