Poznań ma pieniądze na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 48

Poznańska Szkoła Podstawowa nr 48 przy ul. Sarmackiej 105 będzie zmodernizowana i rozbudowana przy udziale unijnych pieniędzy.
Poznań ma pieniądze na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 48
Szkoła Podstawowa nr 48 w Poznaniu (fot. poznan.pl)

Rozbudowa i modernizacja szkoły wraz z budową boisk na świeżym powietrzu ma kosztować prawie 7 mln zł. Ponad 3,8 mln zł pochodzić będzie z przyznanej dotacji. Projekt, którego realizację zaplanowano  do końca czerwca przyszłego roku ma nie tylko poprawić warunki nauki w tej szkole, ale też przyczynić się do wzbogacenia jej oferty zajęć pozalekcyjnych. 

Aby to osiągnąć zaplanowano rozbudowę szkoły o dwa skrzydła - zachodnie i południowe, budowę sali gimnastycznej oraz przebudowę układu sal lekcyjnych i pomieszczeń dla personelu w istniejącej części obiektu.  W przebudowywanej części szkoły toalety zostaną przystosowane dla osób niepełnosprawnych, powiększona zostanie świetlica, powstanie szatnia i gabinet higienistki. Przebudowany i docieplony zostanie dach. 

- Do tej pory istniejąca infrastruktura ograniczała możliwości szkoły. Prowadzenie niektórych zajęć było wręcz organizacyjnie niewykonalne. Ale to się zmieni po modernizacji. Dopełnieniem działań będzie zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych  - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE