PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań ma stadion. I nic więcej

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    25 stycznia 2011 - 07:00
Poznań ma stadion. I nic więcej

Władze miasta tną planowane na Euro 2012 inwestycje drogowe i remonty torowisk, kolejarze nie rozpoczęli jeszcze budowy nowego dworca, a na lotnisku opóźnia się rozbudowa terminalu.
W przygotowaniach do Euro Poznań miał swoje pięć minut pod koniec ubiegłego roku, gdy hucznie i kilkakrotnie – meczem Lecha, reprezentacji Polski i koncertem Stinga – otwierał pierwszy w Polsce stadion na mistrzostwa. Teraz stolica Wielkopolski nie ma się czym chwalić. Bo inwestycje, które miały odmienić miasto na Euro, w większości jeszcze się w ogóle nie rozpoczęły – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Poza pracami na kilku ulicach, przede wszystkim w okolicach stadionu, inne projekty są wciąż na etapie przygotowań. Nie udało się zacząć budowy zapowiadanych dwóch nowych tras tramwajowych, z braku pieniędzy ograniczono niemal do zera program remontów istniejących torowisk.

Krytyczne opóźnienie w tzw. masterplanie spółki PL.2012 ma rozbudowa Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Do Euro na lotnisku miał być rozbudowany terminal i wybudowana nowa droga kołowania. Ale władze portu nie mają jeszcze decyzji środowiskowej. I chyba nie bardzo wierzą, że wyrobią się do Euro, bo zapowiadają już plan awaryjny. Jaki? Tego nie zdradzają.

Pod równie dużym znakiem zapytania stoi budowa nowego dworca PKP. Choć kolejarze wciąż zapewniają, że wybrany inwestor wybuduje obiekt do końca kwietnia 2012, to i on nie ma jeszcze dokumentów uprawniających do rozpoczęcia prac.

Poznaniacy nie doczekają się też szybkiego połączenia z Wrocławiem drogą ekspresową S5. Do Euro nie powstanie ani jeden odcinek w kierunku Dolnego Śląska – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.