PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Miasto będzie się ubiegać o dofinansowanie na przebudowę rynku

  • TK    7 marca 2018 - 10:16
Poznań: Miasto będzie się ubiegać o dofinansowanie na przebudowę rynku
Tak ma wyglądać rynek w Poznaniu w 2021 roku (Fot. Demiurg)

Jeszcze w marcu Urząd Miejski w Poznaniu złoży wniosek o dofinansowanie na remont Starego Rynku. To jedno z największych przedsięwzięć urbanistycznych miasta. Inwestycja ma być zakończona w 2021 roku.
Jak informuje Urząd Miejski w Poznaniu, jeszcze w marcu zostanie złożona aplikacja do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na remont płyty rynku. Cała inwestycja ma kosztować 55,5 mln zł, a urzędnicy z Poznania liczą na dofinansowanie w wysokości 30 mln zł, co będzie stanowiło 67 proc. całości.

Zgodnie z koncepcją płyta Starego Rynku ma zostać wyrównana. Nie będzie też wyraźnie zaznaczonych chodników a obecny bruk ma zostać w większości zachowany. Jak zapowiada Urząd Miejski, przeprowadzona zostanie inwentaryzacja, po której wybrane zostaną najlepszej jakości kostki. Pomysłodawcy chcą, aby płyta rynku była płaska, dzięki czemu bez problemu będą się mogły po niej poruszać osoby niepełnosprawne oraz rodzice z wózkami dziecięcymi.

Czytaj także:Tak ma wyglądać poznański Stary Rynek po przebudowie

Oprócz wyrównania powierzchni płyty Starego Rynku wymienione będą również media, a na ul. Jana Baptysty Quadro powstanie pasaż kultury z rozsuwanym dachem. Wyremontowane zostaną także pomieszczenia Galerii Miejskiej Arsenał, koło której posadzone zostaną drzewa.

Prace nad koncepcją Nowego Rynku rozpoczęły się w połowie 2017 roku. Przygotowana przez architektów z firmy Demiurg powstała na bazie oczekiwań wyrażonych przez mieszkańców w ramach konsultacji społecznych "Nowy Stary Rynek” prowadzonych przez Urząd Miasta w ubiegłych latach, a także syntezy założeń i wytycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.