PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Miasto startuje z największą inwestycją zagospodarowania terenów zieleni

  • JS    12 października 2016 - 06:52
Poznań: Miasto startuje z największą inwestycją zagospodarowania terenów zieleni
Podpisy pod dokumentem, opiewającym na niemal 13 mln zł, złożyli prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) (fot. poznan.pl)

Umowa o dofinansowanie projektu "Park Rataje w Poznaniu", największej z realizowanych dotąd przez miasto inwestycji zagospodarowania terenów zieleni, podpisana.
Projekt "Park Rataje w Poznaniu" obejmuje zagospodarowanie ok.14,5 ha, położonych pomiędzy osiedlami Jagiellońskim, Powstań Narodowych, Rzeczypospolitej, Bohaterów II Wojny Światowej i Polan. Teren ten wymaga całkowitej rekultywacji, jego wschodnia część położona jest na terenach poprzemysłowych.          

Czytaj też: Fundusze unijne: Polskie samorządy stracą miliony przez Brexit?

Na zrekultywowanych terenach pojawić się mają nie tylko nowe nasadzenia zieleni, lecz również drogi dla pieszych i rowerzystów, miejsca wypoczynku, rekreacji i sportu, a także Skansen Średzkiej Kolei Powiatowej. Koszt realizacji projektu oszacowano na 21,37 mln zł. Blisko 13 mln zł pochodzić będzie ze środków Funduszu Spójności, z dofinansowania projektów w ramach Poddziałania 2.5.2 "Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.         

Wnioski o dofinansowanie oceniał NFOŚiGW. Poznański projekt dostał najwyższą ocenę punktową. Podpisanie umowy o dofinansowanie oznacza możliwość rozpoczęcia jego realizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.