PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Miliony na rozbudowę sieci monitoringu

  • bad    25 stycznia 2018 - 21:24
Poznań: Miliony na rozbudowę sieci monitoringu
Modernizacja czeka wysłużone kamery, które zainstalowane są w Poznaniu (fot. poznan.pl)

2,5 mln zł przeznaczy w tym roku miasto na rozbudowę monitoringu. W mieście pojawią się dziesiątki nowych kamer, w tym aż 17 z nich na Ratajach.
  • Rady poznańskich osiedli Rataje, Chartowo i Żegrze porozumiały się z policjantami i strażnikami miejskimi.
  • Ta współpraca pozwoliła na uzgodnienie miejsc, w których zainstalowany zostanie sprzęt.
  • W 2018 roku nowe kamery pojawią się m.in. na skrzyżowaniach ulic: Jurackiej i drogi wewnętrznej os. Piastowskiego do Przystani Posnanii, Wyzwolenia i Jurackiej przy Szkole Podstawowej nr 20, a także na głównych skrzyżowaniach ulic: Dymka, Szwajcarskiej, Chartowo i Kurlandzkiej. Na realizację tej inwestycji miasto przeznaczy 800 tysięcy zł.

- Wsłuchaliśmy się w głos mieszkańców Rataj, którzy podkreślali konieczność monitoringu na osiedlu - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. - Rozmieszczenie kamer to efekt doskonałej współpracy miasta, rad osiedli, radnych PO z Nowego Miasta oraz mundurowych, która bardzo mnie cieszy. Do działań dołączyła tez spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych, która chce objąć monitoringiem należące do niej tereny, przy pełnej współpracy z miastem. Policyjne statystyki wskazują na to, że monitoring jest niezwykle użyteczny i pomaga w zatrzymaniu przestępców i sprawców wykroczeń. Nowe kamery z pewnością przełożą się na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Czytaj też: Monitoring pomoże wystawiać mandaty

Na pozostałe przedsięwzięcia związane z monitoringiem Poznań wyda 1,7 mln zł. Za te pieniądze przebudowana zostanie sieć jednych z najstarszych kamer zainstalowanych wzdłuż ulicy Półwiejskiej. Wzdłuż remontowanej ulicy Rybaki powstanie też infrastruktura teletechniczna niezbędna do rozbudowy monitoringu.

Nowe kamery zainstalowane zostaną też wzdłuż ulic: Rybaki, Murawa, Winogrady i na wyremontowanym odcinku ulicy Czechosłowackiej, a także na skrzyżowaniach ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej oraz Baraniaka i Jana Pawła II.

Jeszcze w tym roku przygotowana zostanie również infrastruktura techniczna niezbędna do rozbudowy monitoringu na osiedlu komunalnym przy ulicy Nadolnik oraz na trasie od skrzyżowania ulic Krańcowej, Głównej, Gdyńskiej i Gnieźnieńskiej do wjazdu na Cmentarz Komunalny Miłostowo od ulicy Gnieźnieńskiej.

Modernizacja czeka wysłużone kamery, które zainstalowane są obecnie wzdłuż ulicy Głogowskiej, a także w obszarze Grunwaldu - zwłaszcza te na skrzyżowaniach ulic Promienistej i Grochowskiej oraz Promienistej i Ściegiennego. Nowy punkt monitoringu powstanie m.in. na ul. Dmowskiego.

Kolejne lokalizacje będą znane po uzgodnieniach z radami osiedli.

Aktualnie poznański system monitoringu wizyjnego liczy 647 kamer, w tym 292 obrotowe, 346 kamer stacjonarnych i 9 panoramicznych. Wszystkie zlokalizowane są w miejscach uznanych za niebezpieczne, zwłaszcza na skrzyżowaniach o dużym natężeniu ruchu, wiaduktach, przystankach komunikacji miejskiej oraz miejscach, gdzie często poruszają się piesi. ×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.