PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Nowoczesna sala gimnastyczna powstaje w szkole na Górczynie

  • JS    31 marca 2017 - 21:55
Poznań: Nowoczesna sala gimnastyczna powstaje w szkole na Górczynie
Budowa nowej sali gimnastycznej w SP nr 4 (fot. poznan.pl)

Przy Szkole Podstawowej nr 4 na Górczynie powstaje nowoczesna sala gimnastyczna. Inwestycja cieszy zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy mogą się pochwalić wieloma sukcesami sportowymi. Budowa przebiega planowo - sala ma być gotowa po wakacjach.
• Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej z boiskiem o powierzchni ponad 380 m2, szatnie, zaplecze sanitarne z prysznicami, a także pomieszczenie trenera i magazyn.

• Dodatkowo na pierwszym piętrze powstanie biblioteka, która odciąży tę funkcjonującą w szkole obecnie.

• Koszt budowy nowej Sali gimnastycznej przy SP nr 4 to około 3 mln zł.

Obecnie szkoła dysponuje bardzo małą salą gimnastyczną. Baza sportowa, zważywszy na fakt, że w placówce funkcjonują klasy sportowe, jest niewystarczająca. - Nasi uczniowie trenują siatkówkę i osiągają w tej dyscyplinie znaczne sukcesy. W gablotce na puchary nie ma w niej miejsce. Ostatni nasz sukces to zwycięstwo podczas turnieju w Arenie, gdzie nasza drużyna wygrała wycieczkę do Berlina - mówi Małgorzata Pospieszna, dyr. Szkoły Podstawowej nr 4. - Plany, by zbudować nową salę były od lat, bo dzieci chętnych do uprawiania sportu jest coraz więcej.

W ich realizacji pomógł Bartosz Zawieja, który jako radny zabiegał o poparcie dla tego projektu w radzie miasta. - Przy wsparciu radnych Platformy Obywatelskiej i przychylności zarówno prezydenta Jaśkowiaka jak i Wiśniewskiego, udało się wprowadzić do budżetu poprawkę przewidującą środki na realizację tej inwestycji - mówi Bartosz Zawieja, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. - Cieszę się, że uczniowie tej szkoły zyskają lepsze warunki do treningów, bo osiągają naprawdę wiele sukcesów sportowych, zarówno poznańskich jak i krajowych - dodaje.

Projekt jest bardzo funkcjonalny i nowoczesny. Obejmuje budowę sali gimnastycznej z boiskiem o powierzchni ponad 380 m2, szatnie, zaplecze sanitarne z prysznicami, a także pomieszczenie trenera i magazyn. - Sala będzie przystosowana do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, koszykówki, siatkówki i wielu innych. Będzie wyposażona w elektroniczne tablice, zainstalujemy też kurtynę, która umożliwi przedzielenie sali na pół tak, by mogły z niej korzystać równolegle dwie klasy - mówi Tomasz Gajewski z realizującej inwestycję firmy Infra, kierownik budowy. - Dodatkowo na pierwszym piętrze powstanie biblioteka, która odciąży tę funkcjonującą w szkole obecnie.

Biblioteka powstanie w części szatniowej, która zgodnie z projektem ma być dwukondygnacyjna. Całość będzie połączona ze starym budynkiem szkoły przeszklonym łącznikiem.

- To kolejny po sali gimnastycznej w szkole przy ul. Leśnowolskiej tak nowoczesny obiekt sportowy, który będziemy oddawać do użytku. Zależy nam na tym, by poznańscy uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki i uprawiania sportu, stąd tak wiele inwestycji w infrastrukturę oświatową w ostatnim czasie - podkreśla zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski. - Nadrabiamy zaległości z ostatnich lat, przede wszystkim na północy Poznania, gdzie budujemy szkołę na Umultowie. Bardzo dobrze idzie budowa nowego przedszkola na Strzeszynie. Inwestujemy w renowację zabytkowych obiektów szkolnych. Ostatnio udało na się także uzyskać dofinansowanie na rozbudowę szkoły przy Sarmackiej - wylicza.

Koszt budowy nowej Sali gimnastycznej przy SP nr 4 to około 3 mln zł. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku i obecnie jest na etapie wykonania elewacji zewnętrznej i tynków wewnętrznych. Budowa przebiega planowo. Jej zakończenie przewidziano na koniec sierpnia tego roku. W ramach inwestycji zagospodarowany ma zostać także teren wokół szkoły, gdzie powstanie parking. Prace z tym związane potrwają do końca września. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.