PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań odnowił parki i place zabaw

  • JS    3 października 2017 - 22:27
Poznań odnowił parki i place zabaw

Przywracamy poznaniakom miejsca wypoczynku i rekreacji - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (fot. poznan.pl)

Zakończył się szereg prac związanych z odnową poznańskich parków i placów zabaw. Kolejne projekty są w realizacji lub na etapie projektowania. Zmiany podsumowuje je wystawa, którą można zobaczyć w Parku Stare Koryto Warty.
• Do działań, zrealizowanych dzięki społecznemu zaangażowaniu zalicza się m. in. całkowicie odnowiony Park Górczyński oraz Park im. Heweliusza na Grunwaldzie, a także Smochy Pumptruck na os. Krzyżowniki-Smochowice.

• To zwycięskie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rzecz których udało się także pozyskać dodatkowe finansowanie z budżetu miasta i Rad Osiedli.

- Przywracamy poznaniakom miejsca wypoczynku i rekreacji. Dążymy do tego, by mieszkańcy każdej dzielnicy mieli blisko domu przestrzeń, w której będą mogli przyjemnie spędzać czas - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wystawę, prezentującą niektóre z zakończonych inwestycji, zobaczyć można do 10 października w Parku Stare Koryto Warty, którzy jest jednym z odnowionych zieleńców.

- Istotne są przyjazne i bezpieczne place zabaw, na które rodzice bez obaw przyprowadzą swoje dzieci. Takie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców w stosunku do infrastruktury w najbliższej okolicy. Świadczą o tym m.in. wyniki głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, w których projekty tego typu przeważają - podkreśla prezydent Jacek Jaśkowiak.

Do działań, zrealizowanych dzięki społecznemu zaangażowaniu zalicza się m. in. całkowicie odnowiony Park Górczyński oraz Park im. Heweliusza na Grunwaldzie, a także Smochy Pumptruck na os. Krzyżowniki-Smochowice. To zwycięskie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rzecz których udało się także pozyskać dodatkowe finansowanie z budżetu miasta i Rad Osiedli.

- Nasz park stał się przejrzysty. Nie ma krzewów, które zakrywają miejsca mniej bezpieczne, jest porządek. Najistotniejsza sprawa to chyba jednak oświetlenie. Rodzice mogą teraz spokojnie przyprowadzić dzieci pod naszą opiekę - wyjaśnia Marzena Smoczyk, dyrektor pobliskiego Przedszkola nr 67 im. Marii Konopnickiej na Górczynie.

W parkach Górczyńskim i im. Heweliusza uporządkowano teren, wykonano nowe nawierzchnie w ciągach komunikacyjnych, wybudowano nowe miejsca do rekreacji: place zabaw dla dzieci w różnym wieku, siłownie z urządzeniami do street workautu, wymieniono ławki i kosze na śmieci, zamontowano oświetlenie oraz wyeksponowano stary drzewostan i posadzono wiele nowych roślin. Natomiast Smochy Pumptrack to zieleniec przy ul. Myśliborskiej, teren rekreacji dla rowerzystów z placem zabaw dla dzieci i elementami siłowni zewnętrznej.

Nowe elementy pojawiły się także w zieleńcu przy ul. Kutnowskiej, tam powstało boisko do streetballa. Piramida linowa i ogrodzenie wokół placu zabaw oraz zabezpieczenie na górce saneczkowej powstały w Parku im. T Kirschke przy ul. Nadolnik. W Parku Sołackim i Parku im. Marcinkowskiego rozbudowano place zabaw. Nowe urządzenia pojawiły się także w siłowni zewnętrznej u zbiegu Dolnej Wildy i ul. Czechosłowackiej oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Krokusowej, a także na placu zabaw przy ul. Wielichowskiej.

Kończy się modernizacja boiska wielofunkcyjnego w parku na os. Przyjaźni oraz trwa budowa siłowni zewnętrznej wraz z układem komunikacyjnym w Parku Edukacji Ekologicznej w Kiekrzu. Trwają prace nad budową Parku Rataje oraz nad projektem odnowy ogrodu wodnego w Parku Cytadela. Rewaloryzacji będzie poddany Ogród Jordanowski przy ul. Solnej. Ogłoszono także przetarg na odnowę Parku im. Wodziczki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.