PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań odnowił parki i place zabaw

  • JS    3 października 2017 - 22:27
Poznań odnowił parki i place zabaw
Przywracamy poznaniakom miejsca wypoczynku i rekreacji - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (fot. poznan.pl)

Zakończył się szereg prac związanych z odnową poznańskich parków i placów zabaw. Kolejne projekty są w realizacji lub na etapie projektowania. Zmiany podsumowuje je wystawa, którą można zobaczyć w Parku Stare Koryto Warty.
• Do działań, zrealizowanych dzięki społecznemu zaangażowaniu zalicza się m. in. całkowicie odnowiony Park Górczyński oraz Park im. Heweliusza na Grunwaldzie, a także Smochy Pumptruck na os. Krzyżowniki-Smochowice.

• To zwycięskie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rzecz których udało się także pozyskać dodatkowe finansowanie z budżetu miasta i Rad Osiedli.

- Przywracamy poznaniakom miejsca wypoczynku i rekreacji. Dążymy do tego, by mieszkańcy każdej dzielnicy mieli blisko domu przestrzeń, w której będą mogli przyjemnie spędzać czas - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wystawę, prezentującą niektóre z zakończonych inwestycji, zobaczyć można do 10 października w Parku Stare Koryto Warty, którzy jest jednym z odnowionych zieleńców.

- Istotne są przyjazne i bezpieczne place zabaw, na które rodzice bez obaw przyprowadzą swoje dzieci. Takie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców w stosunku do infrastruktury w najbliższej okolicy. Świadczą o tym m.in. wyniki głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, w których projekty tego typu przeważają - podkreśla prezydent Jacek Jaśkowiak.

Do działań, zrealizowanych dzięki społecznemu zaangażowaniu zalicza się m. in. całkowicie odnowiony Park Górczyński oraz Park im. Heweliusza na Grunwaldzie, a także Smochy Pumptruck na os. Krzyżowniki-Smochowice. To zwycięskie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rzecz których udało się także pozyskać dodatkowe finansowanie z budżetu miasta i Rad Osiedli.

- Nasz park stał się przejrzysty. Nie ma krzewów, które zakrywają miejsca mniej bezpieczne, jest porządek. Najistotniejsza sprawa to chyba jednak oświetlenie. Rodzice mogą teraz spokojnie przyprowadzić dzieci pod naszą opiekę - wyjaśnia Marzena Smoczyk, dyrektor pobliskiego Przedszkola nr 67 im. Marii Konopnickiej na Górczynie.

W parkach Górczyńskim i im. Heweliusza uporządkowano teren, wykonano nowe nawierzchnie w ciągach komunikacyjnych, wybudowano nowe miejsca do rekreacji: place zabaw dla dzieci w różnym wieku, siłownie z urządzeniami do street workautu, wymieniono ławki i kosze na śmieci, zamontowano oświetlenie oraz wyeksponowano stary drzewostan i posadzono wiele nowych roślin. Natomiast Smochy Pumptrack to zieleniec przy ul. Myśliborskiej, teren rekreacji dla rowerzystów z placem zabaw dla dzieci i elementami siłowni zewnętrznej.

Nowe elementy pojawiły się także w zieleńcu przy ul. Kutnowskiej, tam powstało boisko do streetballa. Piramida linowa i ogrodzenie wokół placu zabaw oraz zabezpieczenie na górce saneczkowej powstały w Parku im. T Kirschke przy ul. Nadolnik. W Parku Sołackim i Parku im. Marcinkowskiego rozbudowano place zabaw. Nowe urządzenia pojawiły się także w siłowni zewnętrznej u zbiegu Dolnej Wildy i ul. Czechosłowackiej oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Krokusowej, a także na placu zabaw przy ul. Wielichowskiej.

Kończy się modernizacja boiska wielofunkcyjnego w parku na os. Przyjaźni oraz trwa budowa siłowni zewnętrznej wraz z układem komunikacyjnym w Parku Edukacji Ekologicznej w Kiekrzu. Trwają prace nad budową Parku Rataje oraz nad projektem odnowy ogrodu wodnego w Parku Cytadela. Rewaloryzacji będzie poddany Ogród Jordanowski przy ul. Solnej. Ogłoszono także przetarg na odnowę Parku im. Wodziczki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.