PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Przebudowana nitki estakady katowickiej zakończona

  • PAP    13 lipca 2016 - 19:50
Poznań: Przebudowana nitki estakady katowickiej zakończona
W nocy z 15 na 16 lipca nastąpi przeniesienie ruchu samochodów osobowych i autobusów z południowej na północną nitkę estakady. (Fot. poznan.pl)

• W nocy z 15 na 16 lipca kierowcy w Poznaniu będą mogli po raz pierwszy przejechać przebudowaną, północną nitką estakady katowickiej.
• Jest ona elementem jednej z najważniejszych arterii w mieście, jej całkowita przebudowa zakończy się za niespełna dwa lata.
Estakada znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 11, wyprowadzającej ruch z Poznania w stronę węzła autostrady A2, a także w stronę Środy Wielkopolskiej i Kalisza. Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania, przebudowa północnej nitki zakończyła się miesiąc wcześniej niż planowano. Po oddaniu do użytku nitki północnej, rozpoczną się prace rozbiórkowe obecnie użytkowanej, południowej nitki.

W nocy z 15 na 16 lipca nastąpi przeniesienie ruchu samochodów osobowych i autobusów z południowej na północną nitkę estakady. Prace rozbiórkowe wyeksploatowanej części estakady rozpocząć się mają 18 lipca.

Czytaj też: Poznań posiada największy system inteligentnej sieci ciepłowniczej w Polsce

Oddanie północnej nitki konstrukcji poprzedziły przeprowadzone pod koniec czerwca próby obciążeniowe. Badania z użyciem sześciu samochodów ciężarowych przeprowadził zespół z Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej.

Zakończenie całej inwestycji, szacowanej na przeszło 161,4 mln zł, planowane jest na początku 2018 roku.

Przedsięwzięcie obejmuje całkowitą rozbiórkę i odbudowę konstrukcji dwóch nitek estakady, wykonanie nawierzchni drogowych oraz odbudowę dróg dojazdowych, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, przebudowę oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, odwodnienie, przebudowę sieci energetycznej i sieci trakcji tramwajowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.