PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Przebudują torowisko tramwajowe na ul. Hetmańskiej

  • PAP/AT    12 kwietnia 2018 - 08:24
Poznań: Przebudują torowisko tramwajowe na ul. Hetmańskiej
Modernizacja obejmie odcinek od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka (fot.poznan.pl)

Za tydzień rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Remont potrwa do końca tygodnia.
8,5 mln zł kosztować będzie przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Remont rozpocznie się w przyszłym tygodniu, potrwa do końca czerwca.

Modernizacja obejmie odcinek od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka. Planowane jest przebudowanie ok. 3 km pojedynczego toru.

Prace rozpoczną się 21 kwietnia. Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że trasa nie przeszła generalnego remontu od czasu jej powstania w latach 70. ub. wieku. Po jego zakończeniu skróci się czas przejazdu, zmniejszy się hałas i poprawi bezpieczeństwo. To najpoważniejsza przebudowa w tegorocznym kalendarzu robót poznańskiego MPK.

Remont będzie polegał na gruntownej przebudowie układu torowego i modernizacji sieci trakcyjnej.

"Oprócz prac torowo-sieciowych odnowione też będzie otoczenie trasy od Dolnej Wildy do przystanku przed rondem Starołęka. Wymienione będzie całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100 proc. szybciej, z prędkością do 50-60 km/h" - poinformował prezes MPK Poznań Wojciech Tulibacki.

Jak dodał, odnowiona sieć zdecydowanie poprawi zasilanie w tamtym rejonie, zmniejszy awarie, a tym samym przestoje tramwajów. Poprawi się bezpieczeństwo w ruchu tramwajowym, estetyka, skróci się czas przejazdu oraz ograniczony zostanie hałas i drgania.

Remont będzie się wiązał z ograniczeniami w ruchu pojazdów na ul. Hetmańskiej. Dla pasażerów komunikacji miejskiej zmienią się trasy trzech linii tramwajowych. Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.