PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań przebuduje tory tramwajowe na Wildzie

  • PAP/AT    9 października 2017 - 11:28
Poznań przebuduje tory tramwajowe na Wildzie
(fot.poznan.pl)

Urząd Miasta w Poznaniu planuje przebudować torowisko tramwajowe na ulicach: Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. na osiedlu Wilda.
• Ponad 62 mln zł kosztować ma przebudowa torowiska tramwajowego.

• Miasto uzyskało ponad 27 mln zł unijnego wsparcia

• Prace powinny się rozpocząć w 2019 roku.

Biuro prasowe urzędu miasta podało, że zakres projektu obejmuje przede wszystkim przebudowę wyeksploatowanego już torowiska tramwajowego na odcinku o długości ponad 1,4 km. Blisko połowa pieniędzy na tę inwestycję pochodzić będzie ze środków unijnych.

"W wyniku realizacji inwestycji powstanie torowisko o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, pozwalających na osiągnięcie odpowiedniej trwałości i stabilności, jak również na zapewnienie poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania" - poinformował zastępca dyrektora wydziału transportu i zieleni poznańskiego magistratu Jan Gosiewski.

W ramach projektu przebudowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie infrastruktura przystankowa. W rejonie Rynku Wildeckiego, w miejscu istniejących, odrębnych dla poszczególnych relacji przystanków powstanie jeden wspólny, co usprawni przesiadki pasażerów.

Czytaj też: Tramwaje Śląskie ruszają z nowym projektem unijnym wartym ok. 885 mln zł

Całkowita wartość projektu wyniesie ok. 62,81 mln zł. Miasto uzyskało ponad 27 mln zł unijnego wsparcia na przebudowę torowiska; we wtorek podpisana została umowa w sprawie dofinansowania. Harmonogram realizacji inwestycji zakłada prowadzenie robót budowlanych w latach 2021 - 2022. Miasto liczy jednak na to, że uda się rozpocząć prace w 2019.

Biuro prasowe urzędu miasta poinformowało, że ma to związek z wzajemnymi zależnościami pomiędzy innymi projektami realizowanymi w centrum Poznania. Prace na Wildzie realizowane są m.in. w związku z planowaną budową linii tramwajowej na ul. Ratajczaka. Będzie to wówczas główna droga tramwajów łącząca Dębiec i Wildę z centrum.

Modernizacja torowiska na Wildzie to szósta, realizowana w Poznaniu inwestycja w transport publiczny, która uzyskała wsparcie z ze środków UE w ramach Działania 6.1. "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.